Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '08

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
3762
 

İşsizseniz ve 30 yaşındaysanız yandınız

İşsizseniz ve 30 yaşındaysanız yandınız
 

Yaş 30.

Eğer ki 30 yaşından gün almışsanız ve işsizseniz ya da bir bankaya girmeyi düşünüyorsanız ÜZGÜNÜM GEÇ KALDINIZ. Hayatın en az 3 yıl önündesiniz.

Çünkü banka ve benzeri finans kurumları en geç 27 yaşında, bilemediniz 28 yaşındaki ( ben hiçbir sitede göremedim) üniversite mezunlarını (Yüksek Lisans dahil) kabul etmiyor. Ben gişeden değil de diğer üst pozisyonlarda başlarım o zaman derseniz onun için de DENEYİM diye kocaman bir yazı çıkar karşınıza.

Deneyim hani bir yerde satılan birşey mi öyle gidip alsak da dursa cebimizde. Ya da genetik bir özellik mi doğumla birlikte kazanılan diye sorar olmadım değil aslında. Sadece bankalar mı yaş ya da deneyim bombalarını ateşleyen. Değil.

Eğer ki kariyer yapmak istiyorsanız ve kurumsal bir şirkette gelecek vadeden bir pozisyonda işe başlamak isterseniz 30 YAŞ engeli yine işte tokat gibi çarpar yüzünüze.

Güzel ülkemde 30 yaşına gelmeden iyi bir işe girdiniz girdiniz yok sa siz daha çok dövünürsünüz benden söylemesi....
orkun pehlivan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

dövün dövün nereye kadar? insan hayatı boyunca ne yapmak istediğine kaç yaşında karar verebiliyor, ya da bu kararı alabiliyor mu? hayatının en enerjik onyıllarını ot gibi sadece akan rakamları takip ederek geçirdikten sonra, allah aşkına dünyayı kim kurtaracak..

Alice in Reality 
 16.07.2008 10:31
 

Bir çok işyeri ve kurum garip ve bazen akıl almaz şekilde yaş sınırlaması yapıyor. İşsizlik olduğundan iyice şımardılar. Ben de vaktiyle 30 yaş sınırını aştığım için TRT sınavına alınmamıştım. Darbe diyip duruyorlar. 31 yaşındaki gence bu yaşta "işimize yaramazsın" demek darbe değil mi? Darbe bizim her işimizde var maalesef. Saygılar..

Turbest 
 15.07.2008 23:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 105
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 724
Kayıt tarihi
: 18.10.07
 
 

.... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster