Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Eylül '06

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
878
 

İstanbul Boğazı' nda eğlence

İstanbul Boğazı' nda eğlence
 

İş yerinden bir arkadaşım ile planladığımız, daha doğrusu bir anda aklımıza gelen bir hayalvari planımızı paylaşmak istiyorum. Boğazın iki yakasına tıpkı köprü kulelerinin ki gibi birer direk kurup, bu direkler arasına da yine çelik halatlar üzerine kurulmuş bir ray sistemi üzerinde çalışan bir düzenek yerleştirmek. Tabi bu kuleler köprü kulelerinden biraz daha yüksek olacak. Kurulmuş bu iki yaka arasındaki düzenekte denizin üzerinden karşı kıyıya geçecek olan bir hızlı tren.

Bu bahsettiğim bir ulaşım aracı değil, bir eğlence aracı olacaktır. Bu eşsiz manzaralı, dünyada eşi olmayan trene binmek isteyenler, kulemizin dibinden şeffaf bir asansörle kulenin tepesine çıkacaktır. "Bu bile tek başına görsel bir şölendir ama bununla yetinmemek lazım". Altılı, sekizerli ya da onarlı şekilde olacak yine şeffaf vagonlara binen misafirlerimiz, yaklaşık 250 mt yükseklikten aşağı salınıp köprü seviyesinde denize paralel ilerleyip tekrar yukarı çıkacaklar, arodan bir tur atarak bu kez diğer yakadan aşağı salınıp, yine köprü seviyesinde ilerleyerek başladıkları noktaya gelecekelrdir. Belki biraz fazla ütopik bir fikir ama düşünüldüğünde kimsenin hayır diyemeyeceği eşsiz bir anı olur hiç şüphesiz.

Bunu bir de işletmeci mantığıyla düşünürsek maliyeti bir hayli kabarık ama geri dönüşü de bir o kadar karlı bir sistem olacaktır.Böyle bir düzenek için de yine çok uğraştıran bir mühendislik çalışması gerekse de her şeyi bir kenara bırakıp gözlerimizi kapayıp bu anı yaşamak bile insanı heyecanlandırıyor.En azından bizi heyecanlardırmıştı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

dıger yazılarınıda okumaktan alıkoyamadım kendımı yazılarınla kısılıgınıortya cıkarmşsın heyecan verıcı bır yazıydı dogru soyle bır fılozofta mı yardım aldın:))

büşra 
 02.10.2006 21:52
Cevap :
Öncelikle teşekkür ederim; bahsettiğin yardımı içimden, kalbimden alıyorum desem sanırım açıklayıcı olur ve bazen ruhu özgür tutmak için de uçmak gerektiğini düşünüyorum.Böylece çok daha farklı pencereler açabiliyoruz yaşama!  07.10.2006 9:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2016
Kayıt tarihi
: 29.09.06
 
 

Merhaba, İ.Ü. İşletme Fakültesi öğrencisiyim. Aynı zamanda da özel bir bankada çalışmaktayım. İstanb..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster