Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '13

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
114
 

İstanbul Boğazı'nda Karadeniz Rüzgarı

İstanbul Boğazı'nda Karadeniz Rüzgarı
 

Doğu Karadenizliler Boğaz'ı salladı.


Doğu Karadenizliler Derneği, üyelerine ve Beykozlulara unutulmaz bir Boğaz turu keyfi yaşattı.

Merkezi Kavacık'ta olan Doğu Karadenizliler Derneği, yeni yönetimin seçilmesi ertesinde faaliyetlerine kaldığı yerden devam etti. Geçtiğimiz haftalarda dernek merkezinde gerçekleştirilen yemeğin ardından, bu kez de tekne turuyla Beykozlulara boğaz kıyıları gezdirildi. Bir öncekine kıyasla bu kez oldukça kalabalık bir katılımla gerçekleştirilen turda, hem İstanbul'un kıyılarının güzelliği izlendi hem de bu manzara eşliğinde akşam yemeği yendi. Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz"Karadeniz müziği eşliğinde bugün sizlere güzel bir akşam yaşatmak istedik. İnanıyorum ki bunu da başaracağız" derken, derneğe katkı sağlayan kişilere de teknede plaket verildi.

Doğu Karadenizliler Derneği'nin tekne turuna, Beykoz Belediye Meclis Başkanvekili Birzat Mermer, Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel BakiCHP'li ve AK Partili Belediye Meclis üyeleri, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve Doğu Karadeniz Derneği üyeleri katıldı. Oldukça keyifli geçen gezide misafirler, tekne güvertesinde İstanbul'un eşsiz güzelliğini izleyerek uzun süre sohbet etti. Özellikle havanın kararmasıyla birlikte ortaya çıkan İstanbul silueti, ışıklar altındaki Boğaz ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri'yle birlikte harikulade bir görüntü ziyafetine dönüştü. Beykozlu Doğu Karadenizliler, eşsiz görüntüyü fon olarak kullanarak, birbirlerinin fotoğrafını çekti ve anı olarak sakladı.

Akşam yemeğinin ardından güverteye çıkan konuklar, bir süre Semih Aytaç'ın kemençe ile yaptığı resitali dinledi. Ardından folklor Hocası İbrahim Demircioğlu'nun ekibiyle birlikte yöresel kıyafetlerle güverteye gelmesiyle tekne motorları durduruldu. Önce ekibiyle bir gösteri sunan İbrahim Demircioğlu, ardından tüm konukları da güvertenin ortasına davet edip, coşkuyla horon tepti.

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül, tekne turunda uzunca sohbet edenler arasındaydı. Beykozlulara sohbet sırasında sorular da soran Ergül, masadakilere dönerek"Türkiye'nin en pahalı gıdası nedir?" diye sordu. Herhangi bir yanıt alamayınca kendi sorusunu yanıtlayan Ergül, "En pahalı gıda sakızdır. Kıyasların, sakızın kilosu etin kilosundan bile pahalıdır" dedi. Muharrem Ergül, bu ve benzer bulgularını konuklarla paylaştı.

Öte yandan Doğu Karadenizliler Derneği'ne katkı sağlayanlara teknede plaket verildi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek adına plaketi Belediye Meclis Başkanvekili Birzat Mermer aldı. Muharrem Ergül'e plaketini Doğu Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesiİsmail Hocaoğlu verdi.

Acarlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Acar, son anda çıkan toplantısı nedeniyle tura katılamadığından, daha sonra verilmek üzere plaketi ayrıldı. Plaket töreni sırasında en çok alkışı Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki aldı. Baki'ye ödülünü Doğu Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Şentürk verdi. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Hayat Başkanı Ruhi Engin Özmen de tura katılmadığından plaketi ayrıldı. Coşkun Yavuz Yılmaz, Avni Barut, Vahit Paksoy, Haluk Sert ve Serhat Gedik de plaket verilen kişiler arasında yer aldı.

 

www.dostbeykoz.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 141
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 508
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1972 yılında Rize Güneysu'da doğdu. Eğtim hayatını orada tamamladı. Zaman içinde Avrupa'nın bir ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster