Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ekim '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
779
 

İstanbul'da 8.2 Şiddetinde Deprem Olursa!

İstanbul'da 8.2 Şiddetinde Deprem Olursa!
 

Tüm uzmanlar, deprem uzmanları er-geç İstanbul’da bir deprem olacağını ve bunun da şiddetinin yediden az olmayacağını belirtiyorlar.

Bizler İstanbul’da yaşamasak da hemen herkesin ailesinden birileri yaşadığı İstanbul; Türkiye nüfusunun yüzde yirmisine yakınını ve nüfusa paralel olarak, vergi gelirlerinin yüzde yirmi beşinden fazlasını sağlıyor.

Türkiye’nin en değerli ili şüphesiz İstanbul’dur. Artan nüfus ve tüm zenginliklerin nüfusun orada toplanması İstanbul’u en riskli şehirlerarasına sokarken, şehrin daha fazla büyümesi kaçılmaz görünüyor. Havaalanları, kanallar gibi birçok projlerle devasa büyüyen bir şehir Allah korusun, bir deprem anında ciddi riskleri ve Türkiye ekonomisinde onarılmaz yaralar açılması anlamına geliyor. Daha da kötüsü kaybedilen canlar ve evet açıkçası insana deli saçması gibi görünen ancak imkânsız olmayacak bir ihtimal de deprem sonrası işgal senaryolarının konuşuluyor olması…

 

Gücün bir noktada toplanması, kimi zaman iyi olabilir ancak şehirleşme konusunda dengesiz beslenen göbeği kocaman kafası kolları incecik bir insan görüntüsüne sahip İstanbul, bazılarını atom bombası sallayıp da teslim almayı dile getirecek kadar tehdit ettikleri zamanları da Rusya ile uçak krizi esnasında dile getirildi ki bu da olmayacak bir şey değil.(*)

 

Gücün dağıtılması, bölgelerin güçlendirilmesi sadece askeri yeteneklerle değil, bölgeleri de doğal kaynakların etkin kullanımı, stratejik kalkınma açısından önem arz ettiğini hemen hemen her beyniyle düşünen insan kabul eder, etmelidir.

1999 yılında Haarp denendiğine dair ciddi şüpheler ve iddialar varken, Amerika 1950’den sonra bizi Fransa, İngiltere ve Almanya ile paylaşmışken sağlıklı bilgilerin sağlıklı kanallardan sağlıklı bir şekilde halka ulaşacağını beklemek çok da mümkün değildir…

(*) Jirinovski- http://www.radikal.com.tr/dunya/jirinovski-istanbul-bogazina-atom-bombasi-atalim-1481766/

İlgili resim

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 593
Toplam yorum
: 111
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 268
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Adım İlhan AYDIN,   Doğru kişilere göre değişir, doğrudur, işte o yüzden her şey doğru, her şey y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster