Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '07

 
Kategori
Tiyatro
Okunma Sayısı
566
 

İstanbul'da beklenen Tiyatro Festivali...

İstanbul'da beklenen Tiyatro Festivali...
 

Küresel ısınma, kuraklık, susuzluk ve cumhurbaşkanlığı seçimleriyle 2007 yazını geçiriyoruz.Bir koşuşturmacadır gidiyor, nefes alabildiğimiz zamanlarda ise açıkhava konserleri, festivaller imdadımıza yetişiyor İstanbul'da.

Yazın son demlerini yaşadığımız bu günlerde, Kadıköy Belediyesi tiyatroseverleri yine unutmadı. Bu yıl 5.sini düzenlediği Kadıköy Tiyatro Festivali 5 Ağustos'ta Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nun "Ben Eskiden Küçüktüm" oyunu ile başladı.Kış döneminde gerek vakitsizlik, gerek biletlerin yüksek olması gibi bahaneler bu festivalde pek geçerli olamayacak!! Çünkü festival 19 Ağustos'a kadar 15 farklı oyunla ve ücretsiz olarak izleyicilerle buluşacak.

Ücretsiz olması her ne kadar olumlu gibi gözükse de, çok cüzi bir bilet fiyatının oyunları "gerçekten" izlemeye gelenleri daha mutlu edeceğini düşünüyorum. Geçmiş yıllarda -tecrübeyle sabittir- akşam oturmasına çıkar gibi amfi tiyatroyu dolduran kalabalığın umduğunu bulamayınca; (!) yangından mal kaçırırcasına, sahne insanlarını hiçe sayarak mekanı terketmeleri hiç hoş olmuyor ne yazık ki.
Yine de sezon içerisinde kaçırdığınız oyunları izlemek, tv & internet bağımlılığına ara vermek, bu sıcaklarda yıldızların altında tiyatro keyfini yaşamak için Özgürlük Parkı'nda kuyruğa girin derim.

Ekim'i beklemeye niyeti olmayan tiyatroseverler ise...Festival onların ajandalarındaki yerini çoktan aldı bile...

Herkese iyi seyirler,


P.S:oyunlarla ilgili detaylı bilgiyi Kadıköy Belediyesi'nin internet sayfasından edinebilirsiniz.Resim de aynı sayfadan alınmıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1674
Kayıt tarihi
: 18.04.06
 
 

Sahneyle ilk tanışması henüz bir ana okul öğrencisiyken okuldaki yerli malı haftası kutlamaları için..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster