Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '09

 
Kategori
Gezi Rehberleri
Okunma Sayısı
2217
 

İstanbul'da boğaz keyfi !

İstanbul'da boğaz keyfi !
 

Boğaz Köprüsünden Beylerbeyi' ne doğru inerken dikkatimi çekmişti; ağaçlar içinde kat kat taraçalar, rengarenk çiçekler... Görür görmez hayran kalmıştım. "Köprüyü görür de ya boğazı "diye merak etmiştim birden. Sonra düşündüm de merakımı gidermenin en güzel şekli; gidip, bizzat görmek. Ah, şu internet iyiki var. İnternette hemen küçük bir araştırma yaptım. İşte size adres. Beylerbeyi' nden, Küplüce girişinden yukarıya çıkıyorsunuz. Küplüce meydanından yaklaşık 150 metre yürüyünce, Küplüce Camii' sinin hemen yanında harika bir tesis; " Uçar spor Tesisleri ".

Efendim, ne mi yaptık, Uçar Spor Tesislerine gidince ? Harika bir güneşin altında, o taraçalardan birinde oturduk. Beylerbeyi Sarayı' na baktık. Sonra Boğaziçi Köprüsü'ne. Sonra İstanbul Boğazı' na. Suda akıp, giden küçüklü büyüklü gemileri seyrettik. Kuzguncuk'la Beylerbeyi'ni, sarayın arkasından dolanıp birbirine bağlayan yolu, akşam üstü trafik sıkışıklığını ... Ne bileyim bir sürü güzel şey seyrettik işte.

Efendim ne mi yedik, Uçar Spor Tesislerinde? Ayvalık tostu, İtalyan usulü makarna, ızgara köfte, ayran, çay... Tabi hepsini ben yemedim. Saydıklarım masaya gelenlerdi. Ben sadece Ayvalık tostu yedim. Bir de çay içtim. Tost lezzetli değildi ama çay harika demlenmişti. Fakat çay lezzetsiz olsaydı da manzara o kadar güzeldi ki hiç farketmezdi. Hani böyle imrendirmek gibi olmasın ama; kafa dinlenecek, çok hoş bir yer. Çok anlatmayayım da tadı kaçmasın, gidin de görün en iyisi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 170
Toplam mesaj
: 48
Ort. okunma sayısı
: 2309
Kayıt tarihi
: 11.08.07
 
 

Unlarla uğraşmayı seviyorum; unutturuyor bana üzüldüğüm şeyleri. Mutfak aşkımın en kötü tarafı, işim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster