Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '18

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
46
 

İstanbul’da Huzur Mavisi

Tarihte, insanın yerleşmeye başlamasıyla aynı yaşa sahip bir şehir olan İstanbul; Türkiye’de, hatta dünyada gezip görülmesi gereken en güzide şehirlerden biridir. İstanbul bu güzellikleriyle, Türk edebiyatında ve Türk sanatında hak ettiği yeri buluyor. Üstelik sadece edebiyatla ya da müziklerle de sınırlı kalmıyor İstanbul’un bu güzelliği; yeryüzünün birçok ülkesindeki sanatçıların da ölümsüz eserlerinde yer buluyor.

İstanbul; camileri, surları, sarayları ve kiliseleriyle tüm insanlık tarihine, hemen her kesime ve her ırka hitap eden, yaşayan bir müze olma özelliğini taşıyor. İstanbul’a giden herkes, denize karşı bakıp, manzarayı, insanların sıcaklığını, tarihin kokusunu ister istemez fark ediyor. İstanbul, tarihin ilk çağlarından bu yana Dünya’nın cazibe merkezlerinden biri oldu. Günümüzde de bu tarihsel zenginlikler, doğal güzellikler ve kültürel miras unsurları korunmakla beraber, daha da artıyor ve her geçen gün bu paha biçilemez güzelliğe bir yenisi ekleniyor. İstanbul’un gerek bu tarihsel zenginliği, gerek doğal güzellikleri ölmeden önce gezilip görülmesi gereken şehirler listesinde yer almasına sebep oluyor. İstanbul’u gezmeye başlar başlamaz muhakkak etkileneceğinizi söyleyebiliriz.Bu güzel şehir yalnızca karadan gezip görülebilecek kadar küçük değil. Uğruna şiirler yazılan Marmara Denizi; Kız Kulesi, adalar…  Karadan göremediğiniz, görseniz bile tam anlamıyla yaşayamadığınız dezavantajı, avantaja çevirebilirsiniz.

Haydi, İstanbul’un eşsiz mavisine siz de yelken açın
Sadece İstanbul’u gezmekle kalmayıp, İstanbul’un tarihi güzelliklerine denizden bakabilir, tarihi yarım adayı iyice gözlemleyebilirsiniz. Tüm anları yalnızca bir fotoğraf makinesiye ölümsüzleştirebileceğinizi de hatırlatmalıyız.  İsterseniz boğaz turu imkanını sizlere sunan turlardan birine katılabilir, isterseniz aileniz ile beraber hoşça vakit geçirebileceğiniz tekne kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Boğaz turlarına katılarak, İstanbul hakkında çok güzel anılara yelken açacak, uzun bir süre aklınızdan silinmeyecek hatıralara sahip olacaksınız. Üstelik sadece bir defa yapınca bırakılacak, bitecek; hevesinizin geçeceği bir gezi de olmayacak bu. Ne zaman şehrin kargaşasından, kalabalığından sıkılsanız; dostlarınızla güzel bir gün geçirmek, ailenizle mutu anlar paylaşmak istediğinizde ya da yalnız kalmayı düşlediğinizde, her an elinizin altında bir seçenek olarak duruyor bu güzel anları yaşama imkânı.
Haydi, İstanbul’un eşsiz mavisine siz de yelken açın.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 79
Kayıt tarihi
: 28.11.13
 
 

Emeğin kutsal bir değer olduğu anlatılmadıkça; insanlık için, toplum için emek harcanması gerektiği..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster