Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
77
 

İstanbul entrikaları

Sayın Aziz Yıldırıma hiç ısınamadım.

Joechım Löw hocayı koğar gıbı göndermesini anlamadım... Gizli gs lı olmakla itham ettim... Daumu tekrar getirince Fb li olmayı rafa kaldırıdım. Babam  hep onu savundu.... Tesisler ve yıldız oyuncu getirme kabiliyetinden  bahseder. Diğer dallarda ki başarıları örnek verir. Hepsine amenna ama Külüp Başkanlığı nasıl olunulur bir hatırlatalım; Külüp için yaptığınız yatırımları yine külübün zenginlerine yaptırırsınız. Kendi şirketinize bile yaptırabilirsiniz. Böylelikle zenginler birbirlerini destekleyerek dev ihalelere bile antlaşmalı girerler. Tabi ki aralarında ki gizli organize bize ancak bir komplo teorisi olarak gelir. Ne bir basın ne bir savcı adam gibi işini yapmaz , yapamaz veya yaptırmazlar. Futbolculara verilen paraların  mislilirce fazlasını ticaretten geri alırlar.  Fenerliyim  tabiki ama isterdim hep bir "Süleyman Seba "gibi başkanımız olsun diye. Ecevit kalibresinde uğruna ölünecek insanlardandir.

Zaman geçti ve Aziz Yıldırım hapise düstü... Suçu hala sabitleşmemiş bir halde özgürlüğünden mahrum.

 Milliyet ana sayfasındayken adresteki tarihi  değiştirerek geçen yıl temmuz ayından itibaren şike tutuklamalarıyla başlayan süreci okuyun ...Fazla değil, en az üç gündeki haberleri okuyun.

"Hamdım yandım piştim" demişti ...  Bir daha göreve gelmeyiceğini söylemişti. Bedeninin,  başkanlığı kaldırmıyacağını iddia ediyordu. Sadece şike değil silahlı örgüt kurma ve haksız kazançla suçlanıyordu. Bir yılda neler değişti... Kendisine ve Fenere  yapılan suçlamayı bir komplo olduğunu söylerken aşağıdaki yakın bir zamanda yaptığı beyanatın son cümlesinde birilerine bir zeytin dalı uzattığını fark ettim.

Beyanat ::

"Son günlerde, birtakım yazar ve yorumcular tarafından görsel ve yazılı medyada, şahsımın ve Fenerbahçe'nin bazı siyasi oluşumlar içerisine çekilmeye çalışıldığını, üzüntü ve endişe ile izlemekteyim. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da, 105 yıldır Türk sporuna hizmet eden Fenerbahçe Spor Kulübü de bugüne kadar hiçbir siyasi oluşumun hiçbir bölümünde yer almamıştır, bundan sonra da yer almayacaktır. Herkes şunu açık ve net olarak bilmelidir ki, Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti'nin güzide kulüplerindendir kurulduğu günden bugüne, ülke sporu ve menfaatleri adına büyük hizmetler vermektedir. Spor ve siyasetin, 'Fenerbahçe' adı kullanılarak yan yana getirilmemesi, kulübümüzün gerçek dışı bu iddialarla yıpratılmaması gerektiğini saygıyla arz ederim."

Şimdi de Kardeşi Ali YIldırıma okuttuğu mektuptan bir alıntı :

"3 Temmuz’dan bu yana yürütülen ve her aşaması her ayrıntısı planlanmış "Fenerbahçe operasyonu" artık tüm Türkiye’nin gözleri önünde tüm çıplaklığı ile durmaktadır. Herkes bilmektedir ki bu Fenerbahçe Operasyonu’dur. Ama unutulmamalıdır ki; bu operasyon sadece Fenerbahçe ve Fenerbahçelilerin değil artık ülkenin bir sorunu ve açmazı haline gelmiştir."

Aşağıdaki linkten  Milliyet haberinden okuyabilirsiniz mektubu.

http://spor.milliyet.com.tr/-fenerbahce-turkiye-cumhuriyeti-dir-/spor/spordetay/19.05.2012/1542422/default.htm

Şimdi tekrar başkan seçildi...Hem de komployu kuranların iki adamınıda yönetime aldı. Kendisi bu komployu kuranlar hakkında hiç fikir beyan etmedi, Basın onların yerine konuştu veya konuşturuldu.

Yakın bir zamanda da tahliye olur artık.  Başbakanın Türkiye için bir şans olduğunu iddia eden Aziz Yıldırım da Fenerbahçe için bir şans mı?!!  Tahliyeden sonra hiç birşey olmamış gibi yaşayacaklar ve zenginler kucaklaşarak zenginleşecekler. Bizde tavuk çiftliklerindeki garipler gibi yemi alacağız sonra yumurtayı vereceğiz. İstanbul entrikaları yazmakla bitmez arkadaş!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 82
Toplam yorum
: 177
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 409
Kayıt tarihi
: 11.08.09
 
 

İlgi alanlarım muzik. İlk kez Milliyet Blog'da yazı yazmayı deniyorum, daha doğrusu düşüncelerimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster