Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '11

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
568
 

İstanbul kahkaha kanalı açılıyor!

İstanbul kahkaha kanalı açılıyor!
 

İstanbul büyük bir etkinliğe koşuyor. Kahkahalar tüm yurda ve dünyaya yayılacak.


En son ne zaman şöyle yürekten, kahkahalarla güldüğünüzü hatırlıyor musunuz? Ben tam olarak hatırlamıyorum, uzun yıllar önce belki! Oysa, ne güzel şeydir gülmek, dalga dalga bütün benliğinizi sarar mutluluk duygusu, yaşamınız güzelleşir, renklenir. Gülmek insanın en doğal ihiyacıdır. Eskiler, bir kahkaha üç pirzolaya bedeldir derdi, şimdi pirzola pahalı, gülmeyi de neredeyse hepten unuttuk. İşte tam bu sırada bir güzel haber okudum ve yüzümde gülücükler açtı, belki ardından kahkaha da gelir. 12- 15 Mayıs tarihleri arasında, İstanbul Beyoğlu'nda ilk kez, Uluslararası Mizah Festivali düzenleniyor. Tam da bütün bir ülke olarak gülmeye en çok ihtiyacımız olduğu bir anda gerçekleşecek bu festivalden yükselecek kahkahaların bütün yurda ve dünyaya yaılması en büyük dileğim. Çünkü bizim kadar, tüm dünyanın da gülmeye çok ihtiyaç duyduğu bir dönemden geçiyoruz.

Habere göre, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi tarafından desteklenen ve Hayalgücü Organizasyon tarafından düzenlenecek uluslararası festivalde önemli etkinlikler yer alıyor. Karnaval, Tiyatro, Stand Up gösteriler, yarışma ve sohbetler, komedi şarkıları gecesi, karikatür sergileri, atölyeler birbirinden güzel örneklemelerle Beyoğlu'nda yaklaşık 30 dükkan ve açık hava etkinliklerini kullanarak insanımızı güldürecek, kahkahalara boğacak. Festival aynı zamanda Türkiye ve İstanbul'un tanıtımı bakımından çok önemli bir Turizm fırsatını da beraberinde getiriyor.

Uluslararası Mizah Festivali; Keloğlan, Hacivat-Karagöz,, Nasreddin Hoca, Tuzsuz Deli Bekir, Hababam sınıfı, KAcuklu Deli Cevat, Hain evlat Ökkeş ile, son zamanların önemli komedi filmlerini ve daha nice mizah tema ve etkinliklerini halkla buluşturacaktır. Uluslararası sanatçı ve katılımcılarla çok daha renklenecek festivalin tam bir şölen havasında geçeceği muhakkak.

12 Mayıs günü Beyoğlu'nda açılışı yapılacak ve Karnaval yürüyüşü ile başlayacak, son zamanların belki de en çok ses getirecek festivali, " Gülmek gerginlikleri alır, uzaklıkları azaltır, haşarıdır, zeka göstergesidir, çocuksudur " düşüncesinden hareket ediyor.

Hayalgücü Organizasyon unutulmayacak ve çok önemli bir iş yapıyor, bir ilke imza atıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi'nin katkıları da bir o kadar önemli. Umarım 12 Mayıs'tan itibaren Beyoğlu'dan yükselecek kahkahalar tüm ülkemizi sarar, insanlarımızın da yüzlerinde gülücükler açar, gülmek mizah yönü zaten çok zengin olan insanımıza o kadar yakışır ki.

 

K: Antoloji.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 220
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1926
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

Yazmak, ufkun da ötesine taşan engin bir serüven gibi gelir bana ve gençlik yıllarımdan bu yana v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster