Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ekim '09

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
1097
 

İstanbul Kitap Fuarı ve "Tille'nin Gelini'

İstanbul Kitap Fuarı ve "Tille'nin Gelini'
 

TÜYAP tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Beylikdüzü’nde, 31 Ekim - 8 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan 28. İstanbul Kitap Fuarı’nın ana teması ve Onur Yazarı belli oldu.

İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu’nun oy birliği ile aldığı karar sonucunda değerli şair, tiyatro eleştirmeni ve çevirmen Cevat Çapan, 28. İstanbul Kitap Fuarı’nın “Onur Yazarı” olarak belirlenmiştir. Fuar süresince Cevat Çapan’ın şiirleri, çevirileri ve yaşamı üzerine söyleşi ve panellerin yer aldığı etkinlikler düzenlenecektir.

Bu sene, Kitap Fuarı’nın ana teması, İstanbul Kitap Fuarı Danışma Kurulu tarafından “Kültürlerarası Diyalogda Çeviri” olarak kararlaştırılmıştır. Bu tema çerçevesinde düzenlenecek etkinliklere yurt dışından değerli yazar, çevirmen ve konuklar davet edilecektir.

Bu yıl kitap fuarı benim için bambaşka bir anlam taşıyor. Yeni romanım “Tille’nin Gelini” ilk kez fuarda okuyucuyla buluşacak. Onun heyecanı ve sevinci var. Romanın tanıtımı ile ilgili Değerli yazar Osman Şahin ve şair Hayri K. Yetik’le birlikte bir de etkinliğimiz var. Sayın Osman Şahin, romanın geçtiği Fırat köylerinde 1958 yılında öğretmenlik yapmış. O coğrafyayı çok iyi tanıyor. O günlere ilişkin anılarını paylaşacak. Şair Hayri K. Yetik ise, ‘roman ve gerçeklik’ üzerine görüşlerini dile getirecek. Ben de romanın izinden giderek çektiğim fotoğraflardan oluşan bir slayt gösterisi sunacağım. Böylece Fırat’ın ve Fıratlıların egzotik dünyasına ayna tutmaya çalışacağız.

O tarihte fuarda olacak tüm MB üyelerini ve okuyucularını etkinliğimize bekliyorum.

Dostlukla...

3 KASIM SALI 2009 / MARMARA SALONU

Saat:17.15-18.15
Söyleşi: “Tille'nin Gelini”
Konuşmacılar: Rifat Mertoğlu, Osman Şahin, Hayri K. Yetik
Düzenleyen: İlya Yayınevi

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok ilginçtir ki az önce İzmir Forum Bornova D&R dan ilk kez tanımadığım bir yazarın kitabını aldım. Neden aldığımı bilmiyorum. Genellikle kitap almadan önce mutlaka internette yorumları okur kitap hakkında fikir edinirim. Ama kitap bana çok sıcak geldi, gerek görseli gerek arkada yer alan açıklama kitabı alama vesile oldu. Eve geldim bilgisayarı açıp en son okuduğum kitap hakkında blog yazmaya karar verdim. MB kitap sayfasında rast gele dolaşırken az önce aldığım kitabımın yazarının bloğunu buldum. Ne kadar şanslıyım... Henüz okumadım Tille'nin Gelinini...Büyük olasılıkla da bir kaç ay sonra anca sıra gelecekti ama sizin bloğunuzu görünce önlere almaya karar verdim. Kaleminize sağlık şimdiden okuduktan sonra yeniden paylaşımda bulunmak dileğiyle

Pınar Yeşiltay SEVİM 
 23.01.2010 14:53
Cevap :
Merhaba Pınar Hanım; Ben de bloğunuza baktım, çok iyi bir okurun, iyi bir kitap dostunun sayfalarında gezinmek gerçekten keyif verdi. okuduklarınızı değerlendirmeniz de ayrı bir güzellik... Bu yorumunuza biraz geç cevap verdiğimi biliyorum, ama inanın suç benim değil.. Yeni geldi. şaşırdım. Umarım Tille2nin Gelini'ni beğenirsiniz. iyi okumalar diliyorum. Sevgiyle, dostlukla.  08.04.2010 8:27
 

Ruksan İldan blogerin sayfasında okudum başarılarınızı, kelimeleriniz tükenmesin... Okunması gereken kitaplar listeme sayenizde bir kitap daha eklendi. Üretken bir hayat dilerim.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 18.11.2009 0:03
Cevap :
Merhaba... Bu güzel dileklerinize yürekten teşekkürler. Dostlukla kalın.  24.11.2009 8:06
 

sağlık sorumlarım nedeniyle katılamıyorum. Gönlüm ''İlya'' standında sizlerle olacak. Kutluyorum İzmir'den sevgiler, selamlar...

narçiçeği 
 04.11.2009 12:42
Cevap :
Çok teşekkürler.... Gönlünüze sağlık. Düşünmeniz yeter. Selam ve saygılar.  04.11.2009 12:59
 

öncelikle kutluyorum ne güzel bir duygu kitaplar yazabilmek ve okunacağını görmek. Kesin diyemesem de gelmek istiyorum. Ne var ki ANAdolu yakasında oturanlar için Beylikdüzü sanki başka bir şehre gidiş. Bu nedenle kesin söyleyemedim. sağlıcakla.

Ezgi Umut 
 26.10.2009 13:15
Cevap :
Merhaba... Aynı düşünceleri ben de paylaşıyorum. Tüyap'ın yeri kitap fuarı için hiç müsait değil. Bu bir silah fuarı olsa birşey demem ama kitap fuarı. şehrin merkezinde olmalı. zaten çok sönüktü. üç gün kaldım, döndüm. diğer olumsuz konu fuarın ücretli olması... Düşünün insanlar fuara gelmek için bir günlerini feda edecekler, eziyetlere katlanacaklar, bir de içeri giriş ücreti ödeyecekler... Nasıl bir mantık, anlamak mümkün değil. Selam ve saygılarımla.  04.11.2009 13:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 278
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1483
Kayıt tarihi
: 01.11.06
 
 

1970 yılında Siverek'te doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Tarsus'ta tamamladım. İstanbul Üniversites..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster