Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ocak '10

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
619
 

İSTANBUL POZ VERİYOR

İSTANBUL POZ VERİYOR
 

Ortaköyden


Aşık olunan kentlerdendir. Bütün kaprisiyle kendinden uzaklaştırmaya çalışsa da...

Bir süreliğine gelmek zorunda kaldım yine İstanbul'a... Önce yaptı yapacağını. Bütün kaprisini gösterdi. Havası hem soğuk, hem ıslak hem de karanlıktı. Ulaşımı berbattı. Burada yaşamak için yapılması gereken pek çok formaliteyi halletmek gerekiyordu önce!

Bedeli ödenmeliydi! Bu, günler aldı.

Ama sonra sanki kendisini affettirmek istercesine süslendi. Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava ona yardımcı oldu. Beyaz köpükten örtüsünü sarındı. Tam gereken yerde tam gerektiği kadar açıkta kalan yeşiller, daha yeşil, maviler daha mavi oldu. Çirkinlikler örtüldü. Boğaz kıyıları oyalı dantel görüntüsüyle denizi güzelleştirdi.

Ama bu o kadar kısa sürdü ki. O görüntüleri arşivimize almaya zor yetiştik adeta. Yeniden o kaprisli havasına büründü. Olsun, ne yaparsa yapsın, ne kadar çirkinleşirse çirkinleşsin içselleştirdiği büyü bizleri yine kendisine çekecek ve her gelişimizde onu hissedeceğiz.

Bu kadar sözü ondan hızla kapmaya çalıştığım görüntüleri yayabilmek için söyledim. Umarım ben gidene kadar tekrar kaprislerine dönmez de gittiğim yerde kendisini iyi anarım ve dönmek isterim!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Karda İstanbul... nefis, hele boğaz karlar altındayken muhteşem oluyor, fotoğraflar çok güzel, orada olma isteği uyandırdı, vapur, martılar... fazla bakmayayım tehlikeli olacak, İstanbul'a gideceğim nerdeyse:)) sevgiler...

n. 
 27.01.2010 12:50
Cevap :
Sevgili blogdaşım, yorumunuz beni sevindirdi. Paylaştığınız için... Hakikaten insanı çok mutlu ediyor kar altında İstanbul. Umarım size de kısmet olur...  27.01.2010 21:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 134
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 1696
Kayıt tarihi
: 12.12.06
 
 

Ununu elemiş, eleğini henüz asmamış bir ''Mimar''ım. Hep özel sektörde çalıştım. Yoğun çalışma yılla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster