Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Haziran '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
560
 

İstanbul ve genç olmanın mutluluğu

İstanbul ve genç olmanın mutluluğu
 

Bizden bir grup


 

İnsan yirmili yaşlardaki gençlik günlerine dönüp o zamanlardaki gibi hissedebilir mi? 

İşi, sorumlulukları, zorunlulukları bir kenara bırakıp o günlerin ruhunu yakalayabilir mi? 

İstenirse oluyormuş. 

On beş kişilik bir grup AŞTİ de buluşup otobüsün ön sıralarındaki koltuklara yerleştik. 

Yolculuk başladığında, bizi olgunlaştıran yıllarımızı ardımızda bırakarak yirmili yaşlarımızın heyecanlarına geri döndük. Arka sıralardaki yolcuların şaşkın bakışları altında yerinde duramama, çenemizi tutamama durumlarını yaşamaya başladık. Saçı başı ağarmış adamlar, yılların etkisini azda olsa belli eden biz kadınlar kısık sesle olsa da sohbetimizi ve neşemizi engelleyemedik. 

Evet biraz ayıp ettik. 

Arkadaki yolcular teyze ve amca oldular bizde gittikçe küçülerek neşeli yaramaz çocuklar oluverdik. Bakışlardan, yaptığımız yaramazlıkları anlıyor susuyorduk ama biraz sonra bizi İstanbul’da bekleyen gruptan gelen telefon üzerine tekrar mani dönem hallerine geri dönüyorduk. 

Nihayet İstanbul ve kucaklaşmalar… 

Haydarpaşa garında deniz ve martılarla da özlem giderdikten sonra akşam yemeği için hazırdık. Farklı yerlere savrulduktan sonra geçen yılların sayısına kadehlerimizi kaldırdıktan sonra hiç zorlanmadan yirmili yaşlarımıza dönüverdik , üstelik bu sefer martılar da eşlik etti bize. 

Yılların yüzümüze, bedenimize yaptığı değişimleri bir kenara bırakırsak aynıydık.Sessizlerimiz, komiklerimiz, uçuklarımız, konuşkanlarımızla bir aradaydık. 

Ne mesleki kaygılar içindeydik ne de anlaşılma sıkıntısındaydık, ağız dolusu güldük konuştuk, gelecek yıla ilişkin planlarımızı yaptık ve zamanı su gibi harcadık. 

Geçmişe özlem miydi bizi bir araya getiren yoksa modern yaşamın, hırsların, kuralların etkilediği ilişkilerde yaşadığımız tatminsizlik miydi birbirimizi özlemle kucaklamamız? 

Nedenini önemsemedim ve İstanbul’un büyülü atmosferinde tekrar genç kız oluverdim. 

Haziran 2011 / Kurşun 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biz de iki aydır aynı dönem mezunu liseliler olarak toplanıyoruz. Tıpkı sizinki gibi tespitlerim var benim de. Mesela son buluşmamızda benim tıpkı lise yıllarındaki Tülin gibi olduğumu söylediler:) Tabii beden ölçüm konusunu hiç açmıyorum:) Yıllar sonra bir araya gelince yaşlarımız hemen o günlere dönüyor değil mi?:) Daha genciz ama, unutma:) Hep güzelliklerle geçsin günleriniz. Sevgilerimle...

Tülin Aksoy 
 03.06.2011 16:13
Cevap :
Bir araya gelince hiç zorlanmadan o günlere dönüveriyor insan.İlginç bir durum aslında.Önemli olan keyif almak değil mi?Güzel günler hepimizin olsun.Çok teşekkür ediyorum.Sevgiler...  03.06.2011 21:45
 

Bedenin yaşlanmasına karşılık ruhun hep genç kalması, tanrının insana bir armağanı mı yoksa bir ceza mı karar veremiyorum... Annem bir gün bana, "Kendimi hiç 75 yaşında hissetmiyorum!" demişti. Gülmüştüm o zaman. Şimdi altmış yaşın eşiğindeyim ve kendimi yirmili yaşlarda hissediyorum... Zamanı geriye döndürmenin mümkünü yoksa da hissettiğimizi yaşamanın mümkünü var. İçinizden geldiği gibi yaşayın, derim. Sevgilerimle.

Melek Koç 
 02.06.2011 0:47
Cevap :
Anneannem de 'gönül kocamaz' derdi.Bedenimizle beraber ruhumuzda yaşlansaydı her şey daha bir zor olurdu diye düşünüyorum.En azından farklı yaşlarda hissedebilme gibi bir seçeneğimiz var :))Bu güzel yorum için çok teşekkür ediyorum.Sevgiler...  02.06.2011 8:50
 

Hep bir izi var :)...Kaleminize sağlık...

Gök Tengri 
 01.06.2011 22:29
Cevap :
Haydarpaşa'da tarih kokan dokusuyla,vapur düdükleriyle ve martı çığlıklarıyla beraberdik.İzi kaldı belleğimde...Çok teşekkür ediyorum.Sevgiler...  01.06.2011 23:05
 

Bizim de sizin gibi bir grubumuz var ve her sene buluşuyoruz. Kimseler görmesin bizi diye pikniğe gidiyoruz ve oynadığımız oyunları bir görseniz, eminim ki bizi en iyi siz anlarsınız. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 01.06.2011 18:40
Cevap :
Kimseler görmesin diye piknik iyi fikirmiş :)) Böyle giderse bizde farklı mekanları düşünmek zorunda kalacağız.Sizin grubu gözümde canlandırdım bile.Çok teşekkür ediyorum.Sevgiler...  01.06.2011 21:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 572
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 992
Kayıt tarihi
: 13.01.10
 
 

Kırklı yaşlarda başladığım yazma serüvenine elli li yaşlarda da devam etmeye çalışıyorum. Ünivers..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster