Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '12

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
1336
 

İstanbulda yaşamak zor

İstanbulda yaşamak zor
 

istanbul kent yaşamı


İstanbul doğumluyum. İstanbul'un bir çok semtini bilirim. Ancak yine de bilmediğim ve giderken sorduğum bazı semtler var. Oldukça kalabalık ve karışık bir şehir. İstanbul dışında gördüğüm başka şehirlerde var: İzmir,Muğla,Antalya,Bursa  gibi şehirleride gezme fırsatı buldum. Hiçbiri İstanbul kadar kalabalık değil. Fakat hiçbiri İstanbul kadar keyifte vermiyor.

Malum İstanbul nüfus olarak bazı ülkelerden bile fazla. Hal bu iken işsizliğin artması, trafik, sıkışıklık, bunalma gibi durumları yaşıyorum. Her şeyden önemlisi ,en azından benim için önemli olan bir yerden bir yere giderken yaşadığım zorluk. Gerek toplu taşıma aracı ile olsun gerek özel bir araçla olsun, bir yere gideceğim zaman ufak çapta sinir krizi geçiriyorum. Trafk bir türlü bitmiyor, toplu taşıma araçları insan dolu. Bazen tek vücut halinde yolculuk ettiğim olur. Bunalıyorum arkadaş, bunalıyorum !

Bunun yanı sıra İstanbul'da yaşamakta keyifli. Hayat dolu bir şehir ve hayat sokaklarda. Canlı bir şehir,tarih kokuyor. İşlek caddelerde yürürken zaman nasıl geçiyor anlamıyorsun. Büyülü bir yanı var İstanbul'un. Her türlü, her dinden, ırktan, şehirden insanı tanıyabiliyorsun. Kimisi kötü, art niyetli, kimi iyimser, kimi çekingen hayatı mı umursamıyor yoksa hayat mı onu umursamıyor, anlamıyorsun. Yaşıyorsun işte İstanbul'da. Ah bir de şu trafik hallolsa...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1847
Kayıt tarihi
: 23.01.12
 
 

Kendimi anlatmayı pek sevmem. Çünkü insanın kendinden bahsetmesi siyasetçi olmak ya da siyaset ko..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster