Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mayıs '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
358
 

İstanbulda yaşamak

Uzun süredir yazmak için cesaretimi toplamaya çalışıyordum fakat sonra vakit kaybetmeden başlamak gerektiğine inandım. İstanbulda yaşayan ve yaşamaktan sızlanan insanlardanım. İstanbulda çocuk büyütmenin kendine vakit ayırmanın ne kadar zor olduğuna o kadar inanmışım ki bugün Pendikte deniz kenarında mangal yapan insanları görünce kırım kongo destanı geldi aklıma sonra aidsli iğnename ve sonrada ışınlanmayı bulmuş çocuk kaçırma mafyası.

Bizim ülkemizde yaşamak şaşıra şaşıra ve sonrasında aman bana ne kalkanıyla nirvanaya ulaşmak. Sızlanan, kolay şaşırtılmanın aczine içten içe inanmış kurtulacağı günü neyin kurtaracağını bilmeden beklemektir.

Saygılarımla ,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bilimin öngördüğü doğruların ve teknoloji ile akılcılığın belirleyici olduğu varsayılan "modernizm" den sonra geldiği iddia edilen bir dönemdeyiz deniliyor! Bu post-modern çağın temel özellikleri de gelip geçicilik, kargaşa ve süreksizlik üçlüsünün egemenliği.Bu durum da korkuyu ortaya çıkarmakta ve egemen kılmakta! Bu bazen"domuz gribi", bazen "kene" bazen de "çocuk kaçırılmaları" korkusu olur. Sistem bunları hem üretir hem de besler. Burada da korku-iktidar ilişkisi devreye girer. İktidar kendisiyle aynı fikirde olanlar arasında bile sivrilmemiş, korkan ve boyun eğmiş olanları seçer, onları sever. Küçük ya da büyük iktidar odakları bu şekilde biribirleriyle hep dayanışırlar. Olan hümanist, doğrucu ve "hayır" diyemeyen insanlara olur! Ama, "Modern" ya da "Post-modern" hayat da hep devam eder! Bu içten ve değerli paylaşımınız için içten teşekkürler, dostça selamlar.

Ersin Kabaoglu 
 23.05.2010 12:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 202
Kayıt tarihi
: 08.09.08
 
 

1972 doğumluyum. Üniversite mezunuyum. 2 oğlum var. Dünyanın daha iyi olması gerekiyor diye düşünüyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster