Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Nisan '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
18
 

İstanbullu Ne İstiyor?

Gerçi tüm ülkede ama özellikle İstanbul seçmeni 7 Haziran seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisine desteğini çektiği görülmüştü ama adeta imece üsülü tüm siyasi partiler seçmen iradesini yok sayarak seçimler iptal edilmiş ve 1 Kasım'da tekrar seçimler yenilenmişti.

Adalet ve Kalkınma Partisi 7 Haziran'dan 31 Mart seçimlerine kadar adeta topal ördek misali politikalarını sürdürmüştür.

Özellikle İstanbul şunun için söyledim; İstanbul seçmeni alt yapı çalışmalarından son derece memnun, hatta AKP dışında diğer bir partinin İstanbul'a bir çivi dahi çalmayacak olduğunu da çok iyi bilmekle beraber 7 Haziran'a kadar AKP'yi yeterli bulmuş, 31 Mart seçimlerinde YSK tarafında resmi olmayan sonuca göre başka bir siyasi parti (CHP adayını) seçmiştir.

İstanbul seçmeninin neden başka bir siyasi parti adayına dönüş yaptığını şöyle açmaya çalışalım; Tarihi resterasyon başta olmak üzere çevre düzenleme ve çevre temizliği konusunda gerçekten taktire layık hizmetler sunmuştur AKP.

Ulaşım konusunda Metro çalışmaları olsun, Marmaray Avrasya tunel olsun, üçüncü Boğaz Köprüsü ve  İstanbul havaalanı olsun, büyük projelere imza atmıştır AKP.

İstanbul seçmeni bundan böyle beton yatırımların yapıldığı ihaleleri istemiyor ve daha insan odaklı bir İstanbul toplumu oluşmasını düşlüyor hepsi bu.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2067
Toplam yorum
: 1094
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 470
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster