Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ağustos '07

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
15326
 

İşte, müthiş iddaa tüyoları

İşte, müthiş iddaa tüyoları
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi – Fenerbahçe: 1

Kadir Topbaş’ın 1,5 sene sonra yapılacak yerel seçimlerde en büyük umudunun, İstanbul B.B. spor’un sergileyeceği yüksek performans olduğu öğrenildi. Belediyeye bağlı bu takımı şampiyon yapabilmek içinde elinden gelen her katkıyı vermeye hazır olduğu da kulislerde dile getiriliyor. Lige hızlı ve sansasyonel bir giriş yapabilmek içinde Fenerbahçe’yi göze kestirmiş durumdalar. Kadir Topbaş’ın verdiği emirle, bir haftadır, Fenerbahçe’nin Samandra tesislerinin suyun kesik olduğu iddia ediliyor. FB’li futbolcuların susuzluktan bitkin düştükleri, yeterli antreman yapamadıkları ve bit salgının yayıldığı kulaktan kulağa dolaşıyor.

Uzun süredir tesisleştirecek birşey bulamayan ve bu sebeple istifanın eşiğine gelen Aziz Yıldırım’ın da bu gelişmeden büyük bir mutluluk duyarak, Samandra'dan çıkış alan Riva deresi üzerine baraj inşa etmeye başladığı ve gerek Rüştü Saraçoğlu stadının elektriğini gerekse de Samandra tesislerinin suyunu buradan sağlamayı planladığı öğrenildi. Ancak barajın ligin ilk dört haftasına yetişmesinin zor olduğu ve bu durum karşısında yönetimin federasyona başvurarak Arap ülkelerinden susuzluğa dayanıklı futbolcu transfer etmek için, yabancı futbolcu sınırlamasının kaldırılmasını istediği de kulislerde dile getirilenler arasında.


Bu şartlar altında bu maça banko (1) diyoruz. Ama garantici arkadaşlar, (0-2)’de oynayabilirler.


Beşiktaş – Konya: 0


Biliyorum garantici arkadaşlar için en zor tahmin maçların berabere biteceği tahminidir. Oysaki maçlarda en çok karşılaşılan sonuçta beraberlik oluyor. Ancak bu maç için bana güvenmenizi istiyorum. Çünkü Konya’da bu maça çok önem verildiğini, hatta Cuma günkü namazın hutbesini bu konunun oluşturduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Şehirdeki bütün şıh, şeyh ve hocalarda gerekli dua çalışmalarına başladıkları da yerel gazetelerde dile getiriliyor.


Ancak Beşiktaş’ta da bu gelişmeye karşılık boş durulmadığı gelen haberler arasında. Yıldırım Demirören’in, İran’dan çok ünlü bir hocayı transfer etmek istediği, ancak İran Yüksek Konseyinin ülkeyi bu mübarek kişiden mahrum etmek istemediği için izin vermediği belirtiliyor. Son çare olarak Demirören’in Sinan Engin’i ünlü hocayı ülkeden kaçak yollarla çıkarmak için görevlendirdiği ve Sinan Engin’in de sahte pasaport çalışmalarını başlattığı öğrenildi.


Eğer transfer Cuma gününe kadar yetiştirilir ve hocanın Eyüp Sultan’da namaz kılması sağlanabilirse, yüksek mevkilerden maçın berabere bitmesi için karar çıkabileceği düşünülüyor.


Galatasaray – Çaykur Rizespor: İptal


Ben, bu sene iddia severlerin Galatasaray maçına oynamamaları konusunda, her maç öncesinde uyarıda bulunacağım. Çünkü her maçta Feldkamp’ın kalp krizi geçirip maçın yarıda kalma olasılığı bence çok fazla. Hatta bunun lig boyunca yalnızca bir kez olacağına dair bir garantide yok. Her maç tekrarlanabilir bir şey bu. Ben bilirim, bu Almanlar son nefeslerini verene kadar iş disiplinine bağlıdırlar. Hatta bir iddiaya göre Feldkamp, Ali Sami Yen’de yedek kulübesinin arkasında bir bölgeye yoğun bakım ünitesi kurdurmuş, acil durumlarda bile takımı yalnız bırakmak istemiyormuş. Ancak bu bilgiyi tam olarak doğrulatamadım.


Ayrıca maçta bir iptal gerekçesi de, İstanbul’da her an deprem yaşanma olasılığı ve Ali Sami Yen’in de bu felaket karşısında oldukça yetersiz oluşudur. Bütün rakip takımların bu bilgiye sahip olduğu ve maçın aleyhlerine dönmeye başlayacağı zamanlarda, tribünlerdeki taraftarlarının “deprem oluyor” çığlıkları atarak, Galatasaray’ın gerek taraftarlarının gerekse de futbolcularının motivasyonunu bozmayı planladıkları da duyumlar arasında. Ayrıca Çay-Kur Rize kulübü yönetim kurulunun Deprem Dede lakaplı Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara'ya davetiye gönderdikleri maç boyunca tribünlerden halkı bilinçlendirecek konuşma yapması istendiği öğrenildi.


Bu nedenle sizlere bu sene Galatasaray maçlarını es geçmeye davet ediyorum sevgili iddaacılar.


Diğer önerilerim ise kısaca şöyle;


Ankaraspor - Ankaragücü;
(Tuş) Melih Gökçek’in tavsiyesini emir telakki eden futbolcuların Ankara’yı terk edip, memleketlerine gittikleri ve anne-babalarını ziyaret ettikleri öğrenildi. Zorunlu olarak Melih Gökçek’in sahaya çıkacağı, bu durum karşısında Emin Çölaşan’ın da acilen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne başvurup futbolcu lisansı çıkarttığı ve üstüne para vererek Ankaragücü’ne transfer olduğu öğrenildi. Bu gelişme üzerine iddaa kurumu tarafından maçın futbol kategorisinden güreş kategorisine çevrilebileceği olasılığından bahsediliyor.


Trabzon - Sivas;
(Maç Sonucu; +4, 0) Trabzon’un bu seneki en büyük kozunun tribünlerde yer alacak “Beyaz Bereliler” grubu olacağı öğrenildi. Maçtan önce tüm taraftarlara beyaz bere dağıtılacağı ve baş boyunca taraftarların soğuk bir ifade takınacakları ve bununla ilgili olarak bir mimik ustasının kentte göreve başladığı sanat çevrelerinde dile getiriliyor. Trabzonspor’un, bu sene sahasında maç kaybetmesi zor. Ancak bu galibiyete karşın, Ziya Doğan’ın en az bir kez istifa girişiminde bulunacağına kesin gözüyle bakılıyor.


Gaziantep – Kasımpaşa;
(Banko 1) İstanbul’un kabadayıları ile ünlü mahallesi Kasımpaşa’nın, en büyük destekçisinin Başbakan Tayyip Erdoğan olduğu bir sır değil. Ancak karşısında da yılın en sıcak günlerini yaşayan ve bu sıcak dönemlerde de yemeklerinden çok dolaşım ve boşaltım yolu hastalıkları ile meşhur olan ilimiz (ilim) Antep var. Kasımpaşa’lı oyuncular maç günü tifo, paratifo, dizanteri tarzı hastalıklara kapılmadıkları takdirde maça ortak olabilirler. Ancak futbolcuların, bu hastalıklara yakalanmama olasılıkları da oldukça düşük. Federasyonun bu dönem Gaziantep’te oynanacak maçlar içinde 3 oyuncu değişikliği haricinde, basketboldaki gibi, her oyuncu için ikişer kez giriş çıkış yapabilecekleri tuvalet izni vereceği belirtiliyor.

Gençlerbirliği - Gençlerbirliği OFTAŞ; (Maç Sonucu; 0, +4) Arkadaşlar bu konudaki tüyom kesin. Bu sonucu elde etmek için, Ankara’da Gençlerbirliği taraftarlarının oturduğu bölgelerdeki iddaa bayilerinden oynanan kuponlara göz atmam yeterli oldu. Bu tip eküri takımların maçlarında beraberlik kesinlikle yazmayın. Çünkü lig boyunca iki kez karşılaşacaklar ve bir maçı birinin, diğer maçı da öbürünün kazanması halinde 3’er puanı hanelerine yazmış olacaklar. Oysaki iki maçta da beraberlik olması halinde ortada her iki takım içinde kayıp bir puan söz konusu. Maç öncesi İlhan Cavcav’ın yazı tura attığı ve sonucun bir şekilde dışarıya sızdığı edinilen bilgiler arasında.


Denizli - Bursa;
(Alt 2,5) Bu sıcaklarda oynanan maçlarda, forvet oyuncularından yüksek performans beklemek yanlış, gollü maç olma olasılığı çok düşük.


Kayseri - Vestel Manisa;
(Üst 2,5) Bu sıcaklarda oynanan maçlarda, defans oyuncularının ve kalecilerinin yeterli konsantrasyonları sağlaması zor, az gollü maç olma olasılığı çok düşük.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben katogoriden dolayı biraz kafam karıştı ama mizah olarak gerçekten güzel, birde tuturatutura Fener maçını tuturdun ben nediyeyim. mizahta olsa fener maçından dolayı tenrik ederim, iptalide bildin ama GS değil TS maçı olsaydı..bir tek fener maçını tututrdun, üzüldüm vallahi..kendine iyi bak sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 13.08.2007 1:54
Cevap :
Sayın Mehmet Eren, anlayabildiğim kadarı ile yazımı çok fazla dikkatli okuyamamışsınız. Öncelikle yazım tam bir mizah yazısıydı. Maş tahminlerini tutturmak gibi iddiam kesinlikle yoktu. Ancak açıkcası sallama yaptığım tahminlerin birçoğunun tuttuğunu da söylemek durumundayım. Fenerbahçe'nin mağlubiyetini, Gaziantep'in galibiyetini, Gençlerbirliği OFTAŞ'ın galibiyetini (gerçi orada 4 fark öngörüm vardı ama ben yinede galibiyeti bildim), Bursa maçının ALT olacağını, Kayser maçının ÜST olacağı tahminlerim şans eseri de olsa tuttu.(Trabzon maçını da bilmek üzereydim ama beyaz berelilerin sahaya fırlayacağını tahmin edemedim elbette:-)) yani bir mizah yazısı ile bile olsa sizin tahminlerinizin hiçte gerisinde olmadığımı düşünüyorum. Ha, hiçbirisi de tutmayabilirdi çünkü, bir mizah senaryosuna göre yazılmış tahminlerdi neticede, ancak eğer ciddi bir kupon yapsaydım, Fenerbakçe maçına 1-0, Beşikteş maçına O verirdim. Çünkü iddia aynı zamanda bir risk oyunudur. Saygılarımla,  13.08.2007 11:39
 

haatimda gordugum en sacma iddaa yorumlari !! tamam hafif dalga geçmişsiniz de komik de degil..en iddiali yorumlar diye tikliyoruz,karsimiza ne cikiyor ! kendi kendisini eglendirsin bu arkadas.kendiniz oynayin siz arkadaslar..

SERCAN 
 10.08.2007 15:53
Cevap :
Sayın Sercan, takip ettiğiniz üzere Milliyet Blog bir yazın sitesidir. Bir futbol bahis sitesi değil. Elbette isteyen arkadaşlar bu yönde tahminlerini blog olarak yazabilirler. Ancak ben olayı mizahi bir dille ele alan bir yazı çıkarmaya çalıştım. Elbette sizin için komik olmaya bilir. Ancak ben "hafif dalga geçmişsiniz" sözünü tam anlayamadım. Yani ortalıkta hafif filan değil oldukça yoğun bir dalga geçme eylemi var ve umarım söz konusu yorumları fazlaca ciddiye almamışsınızdır. Beklentinizi karşılayamadığım için özür dilerim ama bence iddia tahminleri üzerinde bilgi derinliğine sahip olmak istiyorsanız, bu konuda uzman siteler var, onları takip ediniz. Saygılarımla,  10.08.2007 19:34
 

Şimdi konuya bakıyorum Mizah değil, İdda millet parasını yatırıyor, okuyan ciddiye alır ama senin yazdığın bazı şeyler mizaha giriyor, Galatasaray maçı sanıyorum, Olimpiyat stadında seyircisiz olacak, haa tahminler seni bağlar ama daha ciddi olsalar en azından güvenirlilik açısından diyeceğim, hem sen de inanmıyorsun değilmi ilk maçta Fenerbahçenin yenileceğini, futbol belki olur süprizler oyunudur ama, sen iddaa da tahmin yapıyor ve yazıyorsun, kumar yazısı değil.diye düşünüyorum..saygılarımla..

Mehmet EREN 
 10.08.2007 2:59
Cevap :
Sayın Mehmet Eren, elbette her insanın tek tek nasıl algılayacağını bilemem ama bence yazı bir mizah yazısı. Yani herhalde Melih Gökçek'le Emin Çölaşan'ın sahada güreşeceğini düşünmüyorsunuzdur. Konu başlığı futbol, belki bu sizde bir kararsızlık oluşturmuş olabilir ama ana teması futbol olan bir mizah yazısı olması ve elbette yazının futbol başlığı ile daha fazla dikkat çekeceğini düşündüğümden bu kategoriyi seçtim. Ama bence yazılanların gerçekle bağı yeterince kopuk durumda ve bunları gerçek tahminler ya da gerekçelere dayalı tahminler olarak görmek oldukça zor. Evet, GS maçının olimpiyat stadında ve seyircisiz oynanacağını biliyorum ama maçı Ali Sami Yen'de ve seyircili oynatmak, hem mizah malzemesi oluşturmak hemde gerçekle bağı koparmak açısında tercih ettiğim bir senaryo malzemesi oldu benim için. Ha bu arada Fenerbahçe maçının tahminine gelince, uzun süredir iddia oynamıyorum ama eğer bu hafta oynayacak olsam bu maça 1-0 verirdim. Katkınız için teşekkür ederim, saygılarımla,  10.08.2007 11:55
 

bunu da tahmin edin saygılar

Selim Bayraktar 
 09.08.2007 15:41
Cevap :
Sayın Ergin, soru öyle çok bilinmeyenler üzerine oturuyor ki, bir anda cevap vermek zor ama isterseniz, arşivimde yapacağım derin bir araştırma, kulüplerdeki ajanlarımdam alacağım derin istihbarat bilgileri ve ünlü müneccimimden edineceğim gelecek öngörüleri ile ayrıca bir yazı yazayım, ancak bende oluşan ilk intiba Gençlerbirliği OFTAŞ ve Gençlerbirliği takımlarının 3'er puan avantajlarını iyi kullanacakları yönünde. Hatta bu takımlardan birisi tavşan işlevi görüp, önden hızlı bir koşu ile diğer takımları yorup, diğeri de arkadan atak yapabilir. Bu taktiği de yabana atmamak lazım, saygılarımla, şampiyonluk tahmini yapacağım başka bir yazı da görüşmek dileği ile,  09.08.2007 15:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 453
Toplam yorum
: 1886
Toplam mesaj
: 174
Ort. okunma sayısı
: 1700
Kayıt tarihi
: 14.11.06
 
 

36 güneş yılı. 27 yıl G.antep, 9 yıl İstanbul. İstanbul, 90’lı yıllarda yaşandı, bitti.  Hep şe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster