Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
256
 

İşte Anadolu esnafı

İşte Anadolu esnafı
 

Baklavacının değil Dayımın resmi


Bugün medyaya yansıyan haberlere göre; Büyük bir Baklava Şirketinin sahibi ve kurucusu Mustafa Güllü her yerde baklavacı dükkanı açan oğullarına : "Nedir bu oğlum sizin yaptığınız her yerde dükkan açıp öteki esnafın işlerine mani oluyorsunuz, o esnafların da çoluk çocuğu ailesi var." diye tepki göstermiş. Bu müşteri kapacağım diye birbirini ezen şirketlerin tozu dumana kattığı bu çirkin dünyada çok onurlu bir davranış gibi geldi bana.

Biz eskiden böyle değildik. Ne oldu bize? Vaktiyle Anadolu'ya iş seyahatine çıkmış biri sabahleyin kahvaltılık almak için bir bakkala girmiş. Bir ekmek almış. Yanına katık olsun diye peynir de isteyince Bakkal : "Peyniri de karşıdaki komşumdan al." demiş.Yabancı "-Sende peynir yok mu?" diye sorunca "-Evet peynirim var ama karşıdaki komşum sabahtan beri siftah etmedi onun da çoluk çocuğu var o da evine ekmek götürecek"diye asil bir cevap vermiş.

Maalesef "Vahşi Kapitalizm" son zamanlarda bizim öyle bir ciğerimize işledi ki bizi yaktı kül etti. Büyüklerin her açılan büyük iş merkezleri küçükleri acımasızca yutuyor. Küçük esnafa" Ya benim emrime girer yanımda üç kuruşa çalışırsın ya da iflas edersin."demek istiyorlar. İşsizlik iflaslar günden güne artıyor. Vatandaş evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Borçlarımızın hızla artmasına karşın cebimize giren para günden güne azalmakta. Bir de üzerine terör belası ve iç çekişmeler... Allah sonumuzu hayreylesin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 519
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

İlahiyat Fakültesi mezunu emekli İmam-Hatibim. Emekli olunca yazarlık uğraşına ağırlık verdim. İlk k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster