Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Nisan '19

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
52
 

İşte Buyum ve Buradayım

Bazen hayat seni savurur. Öyle farklı yerlere gidersiniz ki. Aslında belki tam da gitmek isteğiniz yerdesinizdir ama, o kadar zor olmuştur ki oraya gelmek, gerçekten ne istediğinizi unutmuşsunuzdur.

Kendimi tam da böyle hissediyorum. Olmak istediğim yerdeyim. Ama hiç mutlu değilim. Buraya gelmiş olmak, beni hayata karşı başarılı kılmıyor. Kendimi çok çaresiz ve savunmasız hissediyorum. Çıplak hissediyorum.  Yaşama karışmak, yeniden karışmak belki böyle bir şey belki.  Over, than over.

Belki insan olmanın temel kuralı bu. Arındırmak kendini yaşama ve insanlara karşı sorumluluklardan. Kendi vücudumuzun ve yaşamımızın sorumluluğunu almaya çalışmak.

Ben mutsuz değilim, ama çok mutlu da değilim. Bir doygunluk hissi var ama her yemekten ve seksten kalkınca da aynı hissi duyuyorum. Bir daha acıkıncaya kadar.   Vücudumuzun devinimi gibi belki de yaşamın kendi devinimini de böyledir.  

Hep yazdım, yazmak hiç vazgeçmediğim geçemeyeceğim bir şey.. Neler yazdım. Hikayeler, siyaset daha çok kadınlar hakkında.

Bu konu beni diğer kadınlardan çok uzaklaştırdı. Arama –onlarla benim arama -hiç kapanmayacak bir mesafe koydu. Beni anlamadıkları  gibi., ayrıca onlar için bir tehlike unsuru oldum. Bu beni durdurdu mu ?  

Hayır .. Çünkü ben bilmem gereken en basit gerçeği biliyorum. Ben alelade bir insanım. Duygularla beslenirim, zeka ile sıkıntılarımı çözerim, bazen topukluyup giderim, bazen elimde balta savaşırım. Çok basit bir denklem altı üstü yok ben insanım. Sevdiklerim, nefret ettiklerim, yanlış sinyaller gönderdiğim bir hayatım var.  Ben buyum ve artık buradayım.

Sevgiler Yasemin Yenil.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 96
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 352
Kayıt tarihi
: 05.09.07
 
 

Size hikayeler anlatmamı beklemeyin, halen büyümek istemeyen birisiyim. Daha çocuk, daha yaramaz ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster