Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
190
 

İşte gerçek bir soykırım tablosu

İşte gerçek bir soykırım tablosu
 

Filistin'de Soykırım


Ey vicdansızlar, utanmazlar, insanlıktan nasibini almamışlar!...

Nerelerdesiniz, ne ile meşgulsünüz? Yoksa yeni yapay soykırım yalanları yaratmak ve yeni senaryolar yazmak için mi uğraşıyorsunuz *

Gözleriniz kör mü oldu yoksa!..

Bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan soykırımı görmüyor musunuz ?

Biraz zahmet edip Filistin’e doğru çevirin gözlerinizi.

Küçücük masum çocukların, kadınların, ihtiyarların sıra sıra dizilmiş cesetlerini görebildiniz mi ?

Daha üç gün öncesine kadar, bunların da sizler gibi birer insan olduklarını düşünebiliyor musunuz ?

Ne biçim insanlarsınız siz ? Hiç acıma duygunuz kalmadı, vicdanlarınız köreldi, ruhlarınız karardı, bilinciniz paslandı mı ?

Hiçbir şey hissetmiyor musunuz ? Yazıklar olsun sizlere. Yazıklar olsun sizi insan yerine koyanlara, yanınızda olanlara ve yaptıklarınızı onaylayanlara yazıklar olsun.

Şu anda, İsrail tarihin en çirkin oyununu oynuyor ve dünyadaki gelmiş geçmiş en büyük soykırımlarından birini yapıyor. Tüm dünyanın gözü önünde… Ne yazık ki, kılını kıpırdatan bile yok. Demokrasiyi savunanlardan, insan hak ve özgürlüklerinden dem vuranlardan, küreselleşmeden yana olanlardan, insan hakları beyannamesine imza atanlardan, Birleşmiş Milletler Örgütü’nü ve Güvenlik Konseyi’ni kuranlardan, Kopenhag Kriterleri’nden söz edenlerden, Avrupa Birlikçilerden, İnsan Hakları Dernekçilerinden hiç ses soluk çıkmıyor.

Bu büyük vahşet karşısında bu kadar duyarsız kalanlara “insan” demeye dilim varmıyor.

Bir kere daha yazıklar olsun !...

Ey Milletim !... Biz bu filmi çoook seyrettik ve hala da ediyoruz. Tam yüzyıldan beri…Balkan Harbi’nde, Birinci Dünya Savaşı’nda, Kafkaslar’da, Yemen’de, Trakya’da, Çanakkale’de, Erzurum’da, Aşkale’de, Sarıkamış’ta ve Kurtuluş Savaşımız sırasında bize soykırım uygulayanlar ve ırkımızı dünya tarihinden ve coğrafyasından silmeye çalışanlar bizim için yapay soykırım senaryoları yazdılar. Parlamentolarından kararlar alarak soykırım anıtları diktiler ve şirretliklerine yılmadan devam ediyorlar.

Ne yazık ki kendi içimizde bile bu gerçekleri görmeyerek, özür dileme kampanyaları başlatanlar var. Yuhhh olsun onlara !...

Soykırımdan söz edenler !... İşte en büyük soykırım örneklerinden biri gözlerinizin önünde duruyor. Peki neden susuyorsunuz ? Yoksa bu soykırımcılarla ortak mısınız? Acıyorum sizlere ve uyanacağınız günü bekliyorum.

Bütün dünya halkları!.. Bu soykırıma seyirci kalırsanız eğer, bir gün sıranın sizlere de gelebileceğini sakın unutmayın. Unutmayın ki, tarihten bu gün adı sanı bilinmeyen nice büyük devletler gelip geçtiler.

Dr. Sadık ÖZEN

29. 12. 2008

www.fikirplatformu.net

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 204
Kayıt tarihi
: 06.11.07
 
 

1934 yılında Darende'de doğdum. 1940'da Ankara'ya naklettik. Bütün öğrenim hayatım Ankara'da geçti. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster