Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Kasım '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
401
 

İşte tek gerçek bu!

İşte tek gerçek bu!
 

Yıllar öncesinden bir kare.Keşke zamanı geri döndürebilsem.


Her görüntünün her sesin içi bomboş. Konuşmaların anlamı yok. Sesler mekanik. Baktığım her yüz acı uyandırıyor yüreğimde. Gözlerim odaklanıyor bakışlarına, ifadeleri yakalamaya çalışıyor. Dudaklar kımıldıyor. Anlatılanları yakalamaya gücüm yok. Kulaklarım duymaz olmuş. Baktıkça yüzlerine ruhlarının başlarının üzerinde yoğunlaştığını ve bedeni bırakıp uçup gittiklerini düşünmeden edemiyorum. Anında yere düşüyor ruhu onu terk etmiş beden. Suyu çekilmiş bir limon kadar ekşi geride kalan hareketsizlik.

İnsanlar… Ne için bu koşuşturma, çabalama, uğraş. Dolap beygiri gibi dönüp dolaşıp üzerimize biçilmiş hayat içinde bir şeyler yaptığımızı, başardığımızı, sevindiğimizi, üzüldüğümüzü sanıyoruz ya… Hepsi kocaman bir boşluk.

Topu topu iki metre kefen. Geriye kalan bu işte. Bir de keşkeler…Acabalar… Olmasaydılar… En çok da akla geldikçe yeni üzüntü ataklarına, göz yaşlarına neden olan hatıralar. Artık onun olmadığı fikrinin gelip oturması yüreğinizin üzerine. Nefes alışınızı engellemesi. Yaşama tutunmaya çalışan elinizi uzanıp tutmaması ve yediğiniz yemekten, seyrettiğiniz diziden, konuşulan anlamsız her cümleden, oturmanızdan, kalkmanızdan, uyumanızdan hatta ve hatta nefes almanızdan bile suçlu hissetmenizi sağlayan duygu yoğunluğu.Kendinizi toplamanız zor her şey bu kadar anlamsızken. Koşuşturmaca ama nereye kadar.

Hayatınızın şalterlerinin ineceği günü beklemek. Her yer karanlık. Göz yaşı. Yedisi, kırkı, elli ikisi. Hadi tutun hayata tutunabilirsen. Ve bilmek hiçbir şey olmamış gibi unutulacağını ve hayatın akıp gideceğini. Bu akışa dahil olacak oğlunu, kızını, düğünleri, bayramları, seyranları, doğumları ve ölümleri. Ölümleri… İşte tek gerçek bu! İnsanın yaşamının içine demir atan soğuk yüzü ölümün.

27.11.2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüreğini yakan ateşin külleri daha çok sıcak... Zamanla soğuyacak ve sen anılarla avunacaksın. Sabır diler, sevgilerimi iletirim.

Ayten Dirier 
 29.11.2010 21:17
Cevap :
Zaman geçtikçe yüreği daha çok yakıyor sanki. Sanki babacığım bir yere gitmiş ve geri dönecek gibi. İşin manevi boyutu olmasa bu acı daynılacak gibi değil Hocam.  30.11.2010 9:42
 

Sevgili arkadaşamı, Böylesine derin bir karamsarlığı şu an yaşadığın büyük acıya bağlıyorum. Yoksa bu derece kötümser olmadığını gayet iyi biliyorum. Hayat her şeye rağmen yaşanmalı, başka çaremiz yok. Bir gün biteceğini biliyoruz elbette. Lakin sürekli bunu düşünerek ömrümüzü geçiremeyiz. Bu ruh haliyle yaşam bizler için tam bir işkenceye dönüşecektir. Lütfen kendine iyi davran ve bu günlerin geçeceğine inan. Zaman bizler için daima ilaç olmuştur. Seninde yaralarını gün geçtikçe saracağına inanıyorum. Sevgiyle, sağlıkla kal Can Damlam.

SELVA89 
 29.11.2010 10:02
Cevap :
Can Damlam inşallah dediğin gibi olur. Zaman geçtikçe azalır acı. Ama ya yüreği dağlayan özlemin ateşi. Onu nasıl söndüreceğim.  30.11.2010 9:44
 

En doğru ilaçtır. Saygılarımla..

Güher 
 28.11.2010 12:05
Cevap :
Vade yetmeseydi... Zaman babam için de en iyi ilaç olabilirdi belki. Ama ne yazık ki herşeyin bir sonu var.  30.11.2010 9:45
 

Sözler biter biliriz acı orda durur ama biryerden sonra kendimize döneriz.İnsanız ve hızlı yaşıyoru.Ferah bir yürek seninle olsun.Yüreğine sağlık....

naz akyol 
 28.11.2010 2:05
Cevap :
Teşekkür ederin Naz Kız. Geriye bir hoş seda kaldı Orhan Baba'dan.  30.11.2010 9:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 748
Toplam yorum
: 1756
Toplam mesaj
: 225
Ort. okunma sayısı
: 771
Kayıt tarihi
: 13.06.07
 
 

Ankara'da doğdum. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimimi Ankara'da tamamladım. AÜİF iş idaresi b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster