Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Eylül '12

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
 

İstediğiniz Duyguyu İçinize Akıtabilirsiniz

İstediğiniz Duyguyu İçinize Akıtabilirsiniz
 

güzel düşünceler güzel duygular akıtır içinize


Küçük çocuk annesinin yanına gider ve '' Annecim nlp diye bir şey duydum, nlp ne demek?'' diye sorar. Annesi çocuğuna '' Dedenin yanına git ve ona kendisini nasıl hissettiğini sor'' der. Çocuk koşarak salona gider ve dedesine kendisini nasıl hissettiğini sorar. Dedesi '' bacaklarım ağrıyor, başım da ağırlaştı, kendimi hasta gibi hissediyorum'' diyerek suratını buruşturur. Çocuk annesinin yanına dönüp '' dedem kendini hiç iyi hissetmiyor anne'' der. Annesi çocuğuna şimdi de '' dedene sen küçükken onu en çok güldüren şeyin ne olduğunu sor'' der. Çocuk koşarak salona gider ve dedesine sorusunu sorar. Dedesi birden gülümsemeye başlar ve anlatır. '' Sen dört yaşındayken parka gidiyorduk ve bağıra bağıra şarkı söylüyordun. Adamın biri sana susmanı söylemişti, sen de ona '' bence sen de şarkı söylersen şu asık suratın güler belki '' demiştin, bu çok komikti, sen harika bir çocuksun, baksana beni nasılda hala güldürüp mutlu ediyorsun'' diyerek sevinçle torununa bakar. Annesinin yanına dönen çocuk merakla annesinin vereceği cevabı beklemektedir. Anne çocuğuna şöyle der; Bak oğlum az önce deden ağrılarına yoğunlaşıp onları düşünüyordu ve kendini kötü hissediyordu, şimdi seninle geçirdiği güzel anları düşündü, gülümsüyor ve kendini iyi hissediyor. İşte dedene bir çeşit nlp uygulaması yaptın. Onun kötü ruh halinden çıkıp iyi ruh haline girmesini sağladın. Her düşünceyle duygularımızı yaratıyoruz, neden bunu olumlu yönde duygu yaratmak için kullanmayalım ki? der.

Tabiiki nlp sadece duygu yönetimi sağlamaz beynimizin nasıl çalıştığını, dünyayı nasıl algıladığımızı, nasıl öğrendiğimizi, nasıl farklı beyinlere sahip olduğumuzu, nasıl daha iyi iletişim kurabileceğimizi ve beynimizi daha doğru nasıl kullanabileceğimizi kapsar.

İstenmeyen duygularımızdan çıkabilmek için düşüncelerimizi , odağımızı değiştirmemiz gerekir. Her zaman düşünecek iyi bir şeyleriniz olsun, güzel hayalleriniz olsun. Sıkıntılı bir an oduğunda, oumsuz düşünceler girdabına girdiğinizde hemen o güzel düşüncelerinize odaklanın ve bedeninize olumlu duygular akıtın. Çünkü her olumsuz duygu bedeninize zarar verecek ve hayatınıza yeni bir olumsuzluk davet edecektir. Eminimki ihtiyacınız bu değil. İhtiyacınız olan siz de biliyorsunuz ki sağlıklı bir beden ve güzel bir hayat.

Sevgi ve sağlıkla ilerleyin...

Arzu Bıyıklıoğlu

NLP ve Yaşam Koçu 

www.arzubiyiklioglu.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 521
Toplam yorum
: 94
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 470
Kayıt tarihi
: 24.08.10
 
 

1971 doğumlu Arzu Bıyıklıoğlu uluslararası sertifikalı Yaşam Koçu, NLP Uzmanı, NLP Eğitmeni ve Re..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster