Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
230
 

İstesek de Ruslara düşman olamayız...

İstesek de Ruslara düşman olamayız...
 

medya32.com


Niye mi? Son zamanlarda Ruslarla öylesine içli dışlı olduk ki, kimin eli kimin cebinde  belli değil… 
 
Petrol geliyor.. Domatesler gidiyor.. Gaz geliyor… Elmalar, armutlar gidiyor… Rus gemileri her sabah gözümüzün önünde boğazdan gelin gibi süzülerek dünyanın dört bir tarafına gidiyorlar. Türk inşaatçıları, Türk mühendisleri Rusya'nın dört bir yanında işler alıyorlar; statlar yapıyorlar; AVM’ler kuruyorlar…
 
Bakacak olursanız, Ruslar yakında gelip, iki tane dev gibi Nükleer santralı Akdeniz’in kıyısına oturtacaklar…
 
Diğer yandan bu yıl gelecek Rus turist sayısı milyonlarla ifade ediliyor… Onlara rakip çıkan bir tek ülke var ; o da Ukrayna; o ülkeden de pasaport filan kalktı… Ellerini kollarını sallayıp gelecekler. Belki de Ruslardan da kalkar… Öylesine yaklaştık ki birbirimize… Herhalde Hollandalılar bu durumu kıskanıyorlar..!?
 
Düşünün binlerce sarı saçlı, mavi gözlü sülün gibi Rus kızı Akdeniz sahillerinde ve onlar, Hollandalılar, bu yıl gelemeyecekler… Niye? Huysuzluklarından…! Bırakın yahu millet toplansın, etsin.. Yok yasakmış. Peki, PKK’ya niye ses çıkarmıyorsunuz?? Ona söz yok!
 
Ruslarla çok yakınlaştık çok… Hesap edilenlerden çok… Baksanıza…
 
Türkiye’deki Rus gelin sayısı 105 bini geçmiş…” 
 
Bunlar iki tane çocuk doğursalar; bu demektir ki yakında Türkiye’de anne ve babalarını da sayarsak 400 bin kişi Rusça konuşacak ... Haydaaa.
 
Tabii Ruslar, bu arada 300 yıl Türk egemenliğinde olan Kırım’ın üzerine çıkıp oturdular, onu biz şimdilik unuttuk… Gerekirse yine alanlara çıkıp bağırırız : “Kırım bizim canımız, feda olsun kanımız..” diye. Engelleyen yok. Neyse mesele şimdilik bu değil. Karıştırmıyalım.
 
Bu arada Rus gelinler ülkelerine gidip geliyorlar. Kaynanalar, kaynatalar, kayınçolar hep Türkiye’li oldular… Binlerce Rus Akdeniz taraflarından evler, konaklar aldılar. Restoranlar açtılar. Borç çorbası bile yapıyorlar. Ooo.. hiç sorma gitsin. Rusya’yla Türkiye arasındaki trafik gürül gürül işliyor. Gece gökyüzüne bakın, Rusya'ya gidip gelen uçakların haddi hesabı yok…
 
Şimdi bu durumda kim diyebilir, “Ruslarla aramız iyi değil,”diye. Olabilir mi? Söylenebilir mi?
 
Sayın Putin’le, Sayın Erdoğan daha iyi ilişkiler kurmak, daha çok yakınlaşmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Yeter ki, daha çok domates, salatalık satılsın ve daha çok uçak, ağır silahlar filan alınsın… İlişkiler bu minval üzere gidiyor. Durmadan petrol, gaz hatları yapılıyor. Elçiler gidip geliyor…
 
Maşallah, ekonomi de tıkırında… Kim ne diyebilir?  Petrol, gaz geliyor; domatesler; biberler gidiyor… Daha ne olsun…
 
O eskidendi.. Biraz ağzı bozulana : “Komünistler Moskovaya..” diye bağırmak… Şimdi bıraksalar, Türk vatandaşlarının yarısı güle oynaya Moskova'ya çalışmaya gidecek. Nasılsa, orada iş çok.. Ehh Ruble de durmadan değerleniyor. Üstüne üstlük mavi gözlü, sarı saçlı bir Rus gelin alıp getirmek ihtimali de var. Niye olmasın..? Niye olmasın…?
 
Sayın Cumhurbaşkanı  Erdoğan son Rusya yolculuğundan sonra El-Cezire TV’ye verdiği beyanatta:
 
“Rusya Devlet Başkanı Putin'le ekonomik ve askeri konularda "çok olumlu bir görüşme" yaptıklarını söyledi. Erdoğan, NATO’ya da sitem etti. Rusya'dan alınması söz konusu olan füze savunma sistemleriyle ilgili, "NATO içinde bu imkânları yakalayamıyorsak, o zaman elbette başımızın çaresine bakmak durumundayız" dedi.(al-jazeera.com)
 
Demek bundan böyle, Rus füzeleri de gelebilecek… Belki onların yardımıyla bu füzeleri Türkiye’de imal edeceğiz. Kimbilir..?
 
Son zamanlarda görüyoruz, silah sanayimiz hızla gelişiyor. ..
 
Ülkemizde, 105’bini aşkın Rus gelin olduktan kelli, artık sırtımız yere gelmez. 
 
Geçmiş olsun artık, bir daha Ruslarla düşman olamayız. Baksanıza, Lamı cimi yok. 105 bin gelin ; Ruslarla akraba olduk be… Hollandalılar bizden korksunlar. Almanlar da…
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kotu aliskanliklarim yok, ehh eli yuzu duzgun sayilirim, okur yazarim az kullanilmis mustamel bir ruski olursa hayir demem haberleri ola !!!

Newyorker 
 16.03.2017 3:51
Cevap :
Onun için.. Moskovaya .. Moskovaya!!!  16.03.2017 11:41
 

Kıymetli Erdal Ceyhan: Hele bu son aylarda Ruslar Türkiye'ye gelmek için ne hasret , ne özlem çektiler. Yıllardır Ruslar İstanbul, Antalya, İzmir gibi şehirlerimizi kendi şehirleri gibi geziyorlar.Ticaret olsun, gezme olsun, Ruslah Türkiyesiz olmaz, Türkiye Ruslarsız olmaz.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 16.03.2017 0:14
Cevap :
Çok alıştılar çok.. Bildiğin gibi değil. Hele o kriz günlerinde ağlamaklı olmuşlardır. Saygılar.  16.03.2017 11:43
 

Sayın Ceyhan! Aman aman Rus gelinler bize yakışmaz ülkelerinde koca bulsunlar.Selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 15.03.2017 18:18
Cevap :
Valla ,siz bilirsiniz, desem; delikanlılar ne düşünür bilmem...!?  15.03.2017 23:52
 

Merhaba üstad, Bu gelin meselesini çok gayretli biçimde saymışız ki bravo bize. Pekiii, acaba Rus damat durumumuz nasıl? Acayip merak ediyorum doğrusu. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 15.03.2017 14:59
Cevap :
Valla, gelinlerin istatistiki sayımı tamamdır. Öteki için araştırma yapmak lazım. Bi zahmet..! Saygılar, selamlar  15.03.2017 19:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 789
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster