Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Nisan '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
371
 

İstifa mekanizması

Hukuk devletlerinde istifa denen bir sistem vardır ama nedense bu sistem bizde işlemez.

Sayın Gül ile Sayın Erdoğan'ın; Son gelişmeler karşısında istifa etmeleri gerekirdi

Ülkemizde kan gövdeyi götürmekte, caddelerde ve meydanlarda; aleyhlerine bunca tezahürat yapılmakta iken; Bu Sayın ikilinin hala koltuklarında oturuyor olmaları yanlıştır.
Dayandıkları yegâne gerekçe: Oy çokluğu ve antidemokratik seçim sistemiyle mecliste ele geçirdikleri sandalye sayısıyla sözde millet iradesidir.


Oy çokluğunun ne olduğu bellidir. Satın alınan aşiret reisleri, şıhlar, şeyhler ve mollaların bir dediklerini iki etmeyen emir kulları ve birkaç torba kömürle kandırılan fakir halk topluluğu. Bunun milli irade olduğu söylenemez. Bu oylar insanların kendi hür iradeleriyle değil; önderlerinin yönlendirmeleriyle ve kandırmayla alınan güdümlü oylardır.


Öte yanda hiçbir etki altında kalmaksızın kendi hür iradeleriyle meydanları dolduran ve ülkemizin geleceğini düşünen milyonlarca bilinçli insan vardır. Bunların seslerine kulak vermek gerekir.

Gelişmiş ülkelerde bırakalım meydanlara dökülen bilinçli milyonları; bir yerdeki tren kazası bile bir bakanın istifa etmesine neden olabilmektedir.

Bu Sayın Zevatın da hele hele aleyhlerinde açılmış bir dava varken; derhal istifa edip, yargıyı rahat bırakmaları, eğer haklı iseler, aklanıp, daha güçlü bir şekilde tekrar koltuklarına oturmaları icap eder.


Düşünmeliler ki: Bizim aleyhimize olan milyonlarca bilinçli insan var. Bunlar güdümlü bir şekilde değil, ülkede olup bitenleri görerek, kendi hür iradeleriyle meydanlara çıkıyorlar, mitingler, yürüyüşler tertipliyorlar, konferanslar veriyorlar. Biz bu bilinçli milyonların seslerine kulak verelim. ülkeyi kargaşaya sürüklemeyelim. Siyasi çıkarlarımız uğruna başörtüsü için saçma sapan kanunlar çıkarıp, başı açık olan milyonlarca kadınlarımızı ve kızlarımızı günahkârlık töhmeti altında bırakmayalım. İkilik yaratmayalım.

Bunları: Sağ duyu sahibi olduğuna inandığımız Sayın Gül'den beklemekteyiz.

Bu yazı orijinali değildir. Biraz suçlayıcı ifadeler içeren esas yazım; Uzun süre yayınlanmayınca tarafımdan sansür edilmiştir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayin Hilmi bey, Gercekleri belirttiginiz yazinizin altina imzami atarim. At gozlugu takmis, cevresindeki yalaka takiminin etkisi ile ben neymisim be abi anlayisi olan, dusuncelerini dar bir cerceve icine sıkıstirmis, dunyada olup bitenlerden habersiz insanlardan istifa denen kavrami beklemek abesle istigalden baska bir sey degildir. Bana bu yorumu yazma firsati verdiginiz icin tesekkur ederim. aydinlik gunler dilegi ile,

İsmail Keles 
 06.04.2008 21:41
Cevap :
Çok haklısınız İsmail Bey Kardeşim. Aslında bu zatı muhteremlerden böyle bir şey beklemek hiç olmayacak bir şey ama maalesef elden gelen başka bir şey yok. çünkü İpin ucu puş. un elinde!  06.04.2008 22:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 334
Toplam mesaj
: 77
Ort. okunma sayısı
: 706
Kayıt tarihi
: 11.04.07
 
 

6 Mayıs 1927 Simav doğumlu, İstanbul Yıldız Teknik Okulu’nun ( Bu günkü Yıldız Üniversitesi) son sın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster