Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '09

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
5954
 

İstiyorum ama olmuyor

İstiyorum ama olmuyor
 

Secret kitabını ilk okuduğumda; ne kadar kolaymış diye düşündüm. İstiyorsun, inanıyorsun ve sahip oluyorsun. Hemen istediklerimi yazdım ve düşünmeye başladım. Bekledim bekledim bekledim ama olmadı. Bu işte bir yanlışlık var deyip tekrar denedim, isteklerimi değiştirdim belki bunlar hemen olmayacak şeylerdi. Yeni istek listesi yaptım sıraya koydum ve başladım beklemeye, bekledim bekledim bekledim ama olmadı.


Bu işin içinde başka şeyler olmalı ya da ben beceremiyorum diye düşünmeye başladım. Ama kitaptaki her şeyi yapmıştım; her sabah akşam olumlamalarımı okuyordum, her fırsatta düşünüyordum ve de an’da kalmaya dikkat ediyordum. Aklıma olumsuz düşünce gelince de İPTAL İPTAL İPTAL diyordum. Eksik olan neydi?


Kafama takmıştım bir kere ben bu işi öğrenecektim. Bu sırrın sırrı neydi acaba? Neden benim istediklerim olmuyordu? Oysa her yerde bu sır ile istekleri gerçekleşen kişilerin yazılarını okuyordum.

Uzun araştırmalarım sonucunda kendimde olan eksikliği buldum. Ben istiyordum ama olacağına inanmıyordum. Bazen de gerçekleşme ihtimali beni korkutuyordu. İnsan istediği şeyin gerçekleşmesinden korkar mı? Evet korkar. Eğer istediği şey bütün hayatını değiştirecek bir şeyse; istediği şey ile kaybedecekleri arasında sıkışınca, korkar. Tabi bütün bunlar bilinçaltında gerçekleştiği için ben farkına bile varmıyordum. Sadece bilinçli yanımla istiyordum. İnsana fırsat vermeye gör, neler neler istemez ki. Ev ister, yat ister, kat ister, son model araba ister, beyaz atlı prens ister, ister de ister.


Anladım ki sadece istemekle olmuyor, ne istediğini bilmek de önemli ve o istediğin şeylere kavuşunca neler kaybedebileceğini düşünmek de gerekiyormuş.

İsteme işini hallettik derken, karşıma bilinçaltı korkularım çıkmaz mı? Ben başarısızım, ben değersizim, hiçbir istediğim olmaz zaten, kimse beni sevmiyor gibi akla hayale gelmeyecek bir sürü şey. Oturup tek tek onları da temizledim. Bu işe baş koymuştum bir kere vazgeçmek yok.

Bilinçaltı bilinç üstü tüm temizliklerimi yapıp isteğime odaklandım. Tam artık olacak derken, karşıma sabırsızlığım çıkmaz mı? Bekleme kısmını bir türlü başaramıyorum, sürekli ne zaman olacak? Hani neden olmadı? Diye evrenin iki ayağını bir pabuca sokuyorum. Bu kadar uğraştıktan sonra pes edecek değildim herhalde, buna da bir çare bulmalıydım.


Ona şu şekilde çözüm buldum. Hani çok sevdiğiniz birisinden borç para istersiniz, o da der ki; şuanda yok ama hazır olunca vereceğim. Siz de o güvenle, emin bir şekilde o para ile yapacağınız işlere başlarsınız. Nasılsa gelecektir para. O kişinin size o parayı vermeyeceğinden hiç şüphe duymazsınız. İşinize bakarsınız.


En zor kısmını da anlamıştım artık; benim, ilgili herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olacak şekilde niyet edip, istediklerimi hayatıma çağırabilirdim. Ne de olsa evrende sınır yoktur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 2335
Kayıt tarihi
: 07.02.09
 
 

1970 Tokat doğumluyum. İstanbul Tıp Fakültesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar bölümü mez..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster