Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Haziran '13

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
436
 

İsviçreli Bilim İnsanları Türkiye'deki kıl sorununa çözüm buldu

Türk reklam filmlerinde sıkça duyduğumuz ama bir türlü kim olduklarını öğrenemediğimiz İsviçreli bilim insanları nihayet Türkiye’deki kıl sorununa da el attı.

Sevgiyi ifade etme litaratüründe, en esaslı sevgi ifadeleri alanında, “Gözünün çapağını yiyeyim”,  “Ey falanında filanında boncuk bulduğum” vb. iğrenç ifadelerin yer aldığı, yurdum insanının son zamanlarda, sevgisini dile getirmek için kıldan tüyden ifadelere de sıkça başvurduğu dikkat çekiyor.

Konuyu inceleyen bilim insanları, çok fazla sevmenin söz konusu olduğu durumlarda, beyinde bir hormon eksikliği oluştuğunu ve bu durumun beynin konuşma merkezini olumsuz yönde etkilediğini saptadılar. Bilim insanları, ortaya çıkan bu durumun kültür eksikliğinden ve kelime hazinesi yetersizliğinden kaynaklanan bir kifayetsizlik sorunu olduğu kanaatine de vardılar- ki ben bu cümleyi bilimsel gibi dursun diye bu kadar karmaşık yazdım. 

İsviçreli bilim insanları bu durumun toplumun bazı kesimlerinde hazımsızlık yaratıp,” istenmeyen kıl sorunu” oluşturduğuna da dikkat çektiler.

Konu mistikler tarafından da masaya yatırıldı ve konunun  “kök çakra düzeyinde sevme  ve düşünme”  biçimlerinden kaynaklandığı savı ortaya atıldı.

Psikanalistler, konunun daha derinlerine inilmesi gerektiğine, kişilerin çocukluk yıllarında yaşadıkları travmaların, sevgilerini ifade etme biçimlerinde, “kendini hiçe sayan bir istenmeyen kıl olma” durumuna yol açabileceği gerçeğine parmak bastılar.

Sosyologlar ise, bir başka gerçeğe daha dikkat çektiler. Sosyologlar, “kişinin karşısındakini de kendisi gibi bilmesi” halinden yola çıkarak, toplumun büyük kesiminde oluşabilecek “kıl olma” durumunun artmasının, bir toplumsal kaosa neden olabileceğini dile getirdiler.

Antropologların bu konuda neler söylediklerini ise hatırlamak bile istemiyorum.

İsviçreli bilim insanları, psikanalistler, sosyologlar ve mistiklerin oluşturduğu platformun, ortak çözüm kararı ise, kişi veya kişilerin kendilerini “istenmeyen kıl” olmaktan kurtarabilmek için ruhsal ve bilişsel bir eğitimden geçmelerinin şart olduğu yönünde oldu.

Özlem Uydurma Haber- İstanbul 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevdim bu uydurma haberi. Yeni haberlerin olursa haber ver. :) Selamlar

Ayrıntıda gezinmek 
 19.06.2013 13:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 688
Kayıt tarihi
: 18.07.09
 
 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo- Televizyon Bölümü'nü bitirdi. 1987 yılından bu yan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster