Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Mayıs '17

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
50
 

İsyan etme

İsyan etme
 

Zaman ne kadar değerlidir bir bilseniz.. Bir yere yetişecek olursanız anlarsınız zamanın ne kadar değerli kıymetli olduğunu.. Ya da belki de eşinizle dostunuzla anneniz ya da babanızla geçireceğiniz zamanın bir anda çok az kaldığını öğrenirseniz işte o anda anımsarsınız değerini.. 

Düşünün bu dünyada ki zamanınız kısıtlı.. Bir daha bu havayı içinize çekemeyecek , bu güneşi , bu gökyüzünü bu dünya telaşıyla bezeli sesleri duyamayacaksınız.. Sonbaharda yaprakları bir bir sararıp dökülen yapraklardan biri olduğunuzu hayal edin.. Bir tarafınız sapsarı ölmek üzere.. Fakat sizi hala o ağaca bağlayan tarafınız ısrarla düşmemek için direniyor.. Bazen yağmura bazen rüzgara ama direniyor.. Lakin zaman kalmayınca…. İşte o zaman adeta sonsuzluğa süzülür gibi süzülüyor toprağa.. 

İnsanoğlu da o misal.. Bir tarafımız hep bu dünyada kalmak istiyor ama öte yandan ilahi bir kural var ve o kurallar kati.. Hani hep mezarlık kapılarında yazar ya “ HER CANLI BİR GÜN ÖLÜMÜ TADACAKTIR” işte bu yüzden.. 

Belki de bir soğuk bir hastanenin sizin gibi son anlarını yaşayanlarla dolu soğuk bir odasında son nefes alışınızı gerçekleştirirken etrafınızda ki insanlardan belki de çok ötede bir alemde çoktan hazırlığa başlamışsınızdır.Bu dünyada ki varlığınız artık sizin için belki de sadece yük olur.. “ Allah al canımı” ya da “ Beni götürün dağın tepesinden atın acılarım bitsin” olur son sözleriniz belki de.. Acılar içinde ölmek kadar zoru var mıdır bu dünyada ? İsyan etme ey Ademoğlu! Allah her şeyden haberdardır.. Derdi verende odur , dermanını verecek olanda odur.. Hem belki de ölüm bir son değil bir varoluştur..

#isyanetme

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 256
Kayıt tarihi
: 19.05.16
 
 

Hayata ve gündeme dair ne varsa bu blogda..  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster