Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '06

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
362
 

İt ürür, kervan yürür

Şu anda İsrail yönetimindeki herkesin kafasında ki düşünce bence bu. Biz istediğimz kadar bağıralım, adamlar tınmıyorlar bile. Kusura bakmayın teknik hata. Sonuç yüzlerce ölü. İsrail tüm dünyanın bağırışlarını, kınamalarına kulaklarını tıkamış yoluna devam ediyor. Şöyle bir düşünüyorumda yakında Filistin'de adam kalmayacak. Devamlı katliam, devamlı saldırı. Soykırım değilde nedir bu? Terörle mücadele ediyoruz diyorlar. Bence ilk önce kendilerin feshetmleri gerekiyor. Çünkü gerçekleştirdikleri sivil katliamlar sonucunda en büyük terörist onlar.

ABD sesini çıkaramıyor. Nedeni ise basit. Şu anda İsrailli işadamlarının ve bankerlerinin yönettiği Federal Rezerv'e en fazla borcu olan ülke ABD. Yanlış anlamayın Federal Rezerv bizim bildiğimz manada bir ABD merkez bankası değil. Tamamen özel bir statüye bağlı. En güçlü lobi ABD'de İsrail lobisi. ABD'de politikalarına yönveren sanayicelerin hepsi (Silah savunma sanayi medya hepsi İsrail kökenli). Bu arada yiğidi öldür hakkını ver. Bugün ABD senatosunda ve ABD Başkanları Ermeni Soykırımını tanımıyorlarsa bunun tek nedeni de İsrail Lobisidir. Bizim Türk Lobisine kalsaydık yanmıştık. Ermeni lobisi çok bastırıyor ama Yahudi Lobisi hadi ordan böyle birşey yok diyor ve saldırı bertaraf ediliyor.

Evet Yahudi lobisinin bu güzelliği var. Bizimle iyi geçinmeye çalışıyorlar. Aslında bizleri de seviyorlar. Ancak ortada birde gerçek var. Bu Filistin'de yaşananlara karşı bizim sessiz kalmamız gerektiğini göstermez. Dost acı söyler derseniz, biz acı söyleriz. Yapılan katliamlar kabul edilir tarzda değildir. Umarım İsrail bu politkalarını bir an önce bırakır ve Filistinlilere gereken serbestiyeti verir. Aksi takdirde, dünyadan aldığı desteği kaybedecek ve en sonunda destek kaybedilmekle kalmayacak, karşı bir güç olarakda önlerine çıkacaktır. Çünkü bu şekilde davranmaları, aleyhinde düşünenlerin sayısını artırıyor. Teröristlere de uygun ortam hazırlamaktadır. Teröristlerle olan savaş da, yavaş yavaş haklılığını kaybeder duruma düşüyor.

Amaç terörizmle savaşmak ise, ilk önce terörün beslendiği damarı kurutmak. Bu damarı kurutmak içinde teröriste "Bakın İsrail sivilleri masumları öldürüyor, sizin düşmanınız" deme fırsatı vermemek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 139
Toplam mesaj
: 48
Ort. okunma sayısı
: 727
Kayıt tarihi
: 27.07.06
 
 

1994 Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat bölümü mezunuyum. Aynı üniversitede Genel İktisat Polit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster