Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Şubat '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
899
 

İtibar & Karizma

İtibar & Karizma
 

Medya ile barışık ve önyargılı değilseniz, iktidarın kâbusu, RTÜK’ün günah keçisi olan; televizyon kanalında, her gün dizi filmi gibi yayınlanan; “bebek katili” Öcalan’ın ilk sorgu kasetini, heyecan ve keyifle izliyor olmalısınız.

Bebek katili Öcalan’ın derdest edilerek, Türkiye’ye tesliminden sonra:  ilk yakalandığı tarihi hatırlayın ve medyaya düşen görüntüleri kaseti izlerken zihninizde canlandırın!

O günleri hatırlayamayanlar, ya da o zaman dünyaya gelmemiş olan gençler,  google’dan yardım isterse görüntülere kolaylıkla ulaşacaktır.

Bebek katili yakalanarak Türkiye’ye getirildiğinde,  J. Albay Hasan Atilla Uğur tarafından sorgulandığı kimse için sır değil!

Görüntülere itiraz edenlerin iddiaları boş, beyhude ve de saman alevi kadar bile değeri yok ve de etkisiz.

Niye değeri yok niçin etkisiz? 

İşte sebebi! Sıradan adi bir suçlu bile sorgulanırken, sorulama sırasında: sorgu odasındaki kamera kayda girer, alınan ifadeler hem yazılı olarak hem de görüntülü olarak zapttedilir.

Kaldı ki bebek katili sıradan bir suçlu değil. Uluslar arası bir terörün eli kanlı terörist başı. Türk Milletine 40 bin can borçlu.  Verdiği ekonomik zararı maliye bakanlığı bir ara gerçek kayıtları ile açıkladı. Milyon dolarlarla telaffuz bile edilemeyen korkunç bir maliyeti gözler önüne serdi.

Azılı bir katilin, uluslararası ün yapmış bir terörist başının sorgulanması kamerasız, kaydedilmeden yapılabilir mi?    

İfşa edilen sorgu kasetinin doğru olmadığını söylemek, çarpıtılmış demek, düşünmek, akla getirmek; akla ziyan değilse bilerek abesle iştigal,  ihanete yardım ve yataklık sayılmaz mı?

Sayılır sayılmasına da zaten bebek katili bu kasetle” itibarsızlaştırılmak” isteniyor diyenlerin tamamı yardım ve yataklıktan daha fazlasını hak etmiyorlar mı?  

Kaset dizisinin vizyona girmesi ile başta BDP ve KCK, yönetici kadrosu olmak üzere Buldan, Kışanak,Tuğluk ve Türk büyük infial içine girdi.

Neymiş efendim?

Şeffaf lider “Abdullah Öcalan” itibarsızlaştırılmak isteniyormuş! Sormak bu milletin hakkı değil mi? Türk Milletine 40 can borcu olan bir terörist başı, bebek katili ne zamandan beri itibarlı sayılıyor?

Elbette onların bir günahı yok! İmralı’daki bebek katiline itibar kazandıran, onu devlete muhatap kabul edip, Oslo’da, İmralı’da Türkiye’nin karşısına çıkartan, müzekkere eden karizmatik lider Rüstem Paşa!

Rüstem Paşa Vezir-i azam olmadan önce, İmralı katiline kimse “sayın” deme cesaretini bile gösteremiyordu. Sayın diyenlerin hakkında C.Savcıları soruşturma başlatıyordu.

Şimdi 40 bin kişinin katili “sayın” sıfatı olmadan anılmıyor. Posteri apartman üstüne asılacak kadar üne kavuştu.

Kimin sayesinde?

Bu sorunun cevabını mısırda sağır sultan, dağda çoban biliyor. Siz bilmiyorsanız o zaman boğazın serin sularına boğaz köprüsünden atlayarak kendinize bir iyilik edin.

İtibar ve karizma nedir ne değildir diye Vikipedi, özgür ansiklopediye ve NND sözlüğe bir göz attım, karizmanın tanımını okurken dudağım uçukladı.

Gelin bir kerede beraber okuyalım. Karizma “Tarı Bağışı, Vergisi” olağan üstü çekiciliği olan””kendisine ve kişiliğine, yandaşlarınca yakıştırılan büyüleyici güç ve yetenek” miş

İtibar’ı” Nedir Ne Değildir” sözlük  “ Saygı görme, değerli, güvenilir olma durumu, saygınlık, prestij” diye tanımlamış.

Tanımlamaları bir kerede kendi kendinizle baş başa kalınca yeniden gözden geçirin. Sonra şapkayı önünüze koyun ve yorumlayın.  

Sahi 40 bin cana kıyan bir canide “itibar” olur mu siz karar verin!  

Türkiye’yi Türk yokmuş gibi yöneten, yıkılmış, işkâl edilmiş bir imparatorluğun küllerinden çağdaş bir devlet kuran Atatürk’e minnet duymak, adını şükranla anmak dururken “ayyaş” diyebilen Rüstem’in üstüne karizmatik elbisesi uyar mı? Uyar diyene Allah ıslah etsin demekten başka söyleyecek sözümüz yok!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 378
Toplam yorum
: 154
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 423
Kayıt tarihi
: 27.08.07
 
 

Karanlığın düşmanı Işık! Gecenin zifiri karanlığı, şafak sökerken yerini, ufukta yükselen Güneş Işı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster