Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
439
 

İtinayla polemik üretilir

İtinayla polemik üretilir
 

http://www.kastamonupostasi.com/kposta3/himages/polemik.jpg


Gündem oldukça yoğun. Gün geçmiyor ki farklı bir konu gündemimize giriversin ve başlayalım tartışmaya. 2010 yılında 1930 ları kıyasıya tartışmak, bağırmak, çağırmak artık bizler için normal hale geldi. Neden böyle oluyorun cevabı oldukça basit. Aaa maymuna bak. Bunu da ben söylemiyorum. Kim söylüyor biliyormusunuz başbakanın baş danışmanı Yalçın Akdoğan. Akdoğan şöyle diyor: :"Bazen Başbakan çıkıyor bir eleştiri getiriyor veya bir polemik başlatıyor.(...) Aslında o gündemi değiştirmek için yapılmış olabiliyor."

İnönü polemiğine ilişkin belki de en güzel tespiti Akp milletvekili Ali Bayramoğlu yapıyor: ''Başbakan gündemi değiştirmekte son derece başarılı bu konudaki açıklamaları da bu kapsamda değerlendirmek lazım''

Anlaşılan o ki seçimlere kadar her gün alakalı alakasız halkın gerçek gündemi olmayan konularda çoğunlukla 30 lardan, 40 lardan , askerlerden, israilden, filistinden, isviçredeki belli kaynaklardan gelen dinleme ve montaj kasetlerinden vel hasıl kelam kapalı kapılar arkasında hazırlanan hormonlu polemiklerle günlerimizi, gecelerimizi, gazetelerimizi, televizyonlarımızı radyolarımızı, arkadaş sohbetlerimizi doldurup duracağız.

Belki arada aklımıza gelir bir kaç günde özelleştirmeleri, yağmaları, rant pazarlıklarını, ihale yolsuzluklarını, açılamayan davaları, haksız tutuklamaları, çiftçiliği, çocuklarımıza hiç bir şey katmayan eğitim sistemimizi, ormanlarımızı, temizliği, denizlerimizi, kitapları, kadınları, aşiret düzenini, tarikat yapılanmalarının geldiği noktaları, siyasi partiler kanununu, seçim kanununu, demokrat olmayan partilerimizi, diktatörlerde olmayan yetkilere sahip parti genel başkanlarını, işsizliği, yoksulluğu, sefaleti, taşeronlaşmayı, gün geçtikçe iş güvencesinden yoksun kalan çalışma yaşamını, sendikalara yönelik kıyımları, sendikaların nasıl içlerinin boşaltıldığını, yalan yanlış hesaplanan verileri, istatistik biliminin bile nasıl çarpıtılabildiğini, hukuk sistemimizdeki tıkanmayı, yılarca adalet dağıtamayan mahkemelerimizin sorunlarını da konuşuruz.

Ama dedim ya bunları konuşmak pek mümkün değil. Konuşulacak çok daha önemli meselelerimiz var bizim. Hadi başlayalım; Bu inönü'nün boyu neden bu kadar kısa. zaten atalarımız ne demiş boyu kısa olandan korkacaksın. Sevgili halkım bakın ben ne kadar haklıyım boyu kısa bu zattan korkmaz gerekmezmi? zaten sizin ana babalarınız da bu sözü kullanmazmıydı. Bakın işte bu elitistler varya bu elitistler bu gerçeğe bile tahammül edemiyorlar. İnönünün boyu kısaydı peki Ecevit neden Karaoğlandı? Demek ki utanılacak bir şey yapmıştı. İşte bunlarla aramızdaki fark bu onlar kara biz akız benim sevgili vatandaşlarımmm...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 166
Toplam yorum
: 580
Toplam mesaj
: 76
Ort. okunma sayısı
: 1934
Kayıt tarihi
: 30.09.06
 
 

Sıcak bir Ankara yazında, 1975 yılında doğmuşum. İlk gençliğim Ankarada geçti. Üniversite yılları..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster