Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Kasım '07

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
581
 

İtiraf ediyorum ben takıntılıyım

İtiraf ediyorum ben takıntılıyım
 

Yaşamak ne güzel haydi pazar günü evde bilgisayar başında ne işiniz var haydi kırlara bayırlara diye herkesi yoldan çıkardım ya bende yoldan çıktım.

Başlat menüsü; bilgisayarı kapat, evi kontrol et, dön bir daha kontrol et, inanma kendine git ocağın yanıp yanmadığını önce gözünle sonra elinle dokunarak kontrol et, hiç kullanmadığın halde ütünün yerinde olup, fişinin kendi kendine takılmadığından emin olduktan sonra, kapıda seni bekleyenleri deli et, kapıyı kitle, arabaya bin sonra “ahhh pardon kapıyı bir daha kontrol edebilir miyim” diyerek kapıyı aç evi bir kez daha dolaş alı al moru mor koş seni bekleyenlere.

Nihayet yola çıktınız, birden aklına gelir “ pardon ben telefonumu şarjdan çıkarınca şarj aleti takılı kalmış olmasın sakın? İçinden konuşursun yanakların al al olur “eğer takılı kaldı ise bu gece eve de dönmeyeceksin ya sonra yangın çıkarsa? Pencereler de demirli nasıl girer eve itfaiyeler ahh ahhh gitti eşyalarım. Bari yanıma bir şeyler alsa idim.

Sizlere de oluyor mu bilmem kaç kez yollardan geri dönmüşümdür. Tüm elektrikli aletler aklımdan geçer ya şu prizde ise, ya çaydanlık ocakta kaldı ise… uzayıp gider listem.

Haydi ben takıntılıyım aynı takıntılık bulaşıcı sanırım benim kelebeğim de benden beter. Sanırım bir çeşit miras bu.

Kelebeğim evlenmeden önce kaç kez işyerimi arayıp sormuştur; “anne ütünün fişini çıkarken kontrol ettin mi? Hemen yanıt veririm “elbette kızım” kızımın içi rahatlar beni bir sıkıntı basar. Ettim etttimm , ettim mi acaba? Koşa koşa şefine giderim “şey ben ütüyü fişten çıkarıp çıkarmadığımı hatırlamıyorum acaba izin verseniz, hıııı? Yolda giderken kendine en güzel sözleri edersin delisin kızım sen deliiii, uyuyorsun kelebeğe ne lüzumu vardı.

Fark etmeden koşar adımlarla gidersin hani ev yanıyorsa bir kova suda sen dökeceksin yaJ)

Arada bir itfaiye sesi de duyarsan kazara gözyaşın pınar olur çağlar “yetişin a dostlar yangın varr” diyesin gelir ama evinin olduğu yerden duman çıkmadığını görür, bu kez kimin evi yanıyorsa onun için kahrolursun.


Bir yerlerde okumuştum. Bir bayan ütüyü fişte unuttum mu diye birkaç kez eve döndükten sonra en son ütüyü çantasın da taşımaya başlamış. Haydi bu bir çözüm, ya benim çantam da neler taşımam gerek acaba? Öncelikle ocak, şohben, elektrikli soba, evin kapısı liste uzar gider.

Birde felaket senaryoları yazma uzmanıyım, sevdiklerimle ilgili ufacık bir olumsuzluk hadisesi olsa bu hadiseyi zihnimde büyütür birkaç dizilik senaryo yazarım zihnimde.

Yazıma başlarken tasarladığım konu o kadar farklı idi ki… Birden bire kendimi takıntılarımı yazarken buldum

Takıntısız günlere sevgi ile efendim…

Sevgili Nilgün senin yorumun önemli, söyle bundan zarar gören olmuş mu? (ölen diyecektim ama diyemedim tövbeee Allah korusun dağlara taşlara) üç kere tahtaya da vurdum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba arkadaşlar, doğrudur yanlıştır o başka ama bakıyorum da tüm bayanlar kendinde aynı özellikleri görüyor. yurdum kadını işte. bekarlar farklı ,evliler farklı, çocuklu olanlar farklı. bence tek bir nedeni var. o da ev içi sorumluluğun sadece kadında, anne de olması değil mi sizce ? paylaşılamayandan sorun çıkması da doğal. sorumlulukları paylaşalım. paylaşılması gerekenler gibi. saygılar annelere...

hep dostca olalım mı ? 
 13.07.2008 12:21
Cevap :
Yurdum kadınından sevgilerle efendim:)  19.07.2008 18:08
 

bazen öyle anlar oluyor ki üç kere dönmüşümüdür kapıdan...takıntı gibi görünsede önlem biraz da endişe...ellerine sağlık yalnız değilsin hemen hemen tüm hanımlar böyle... kucak dolusu sevgilerimle....

Yaşam Çiçeklerim 
 27.11.2007 18:28
Cevap :
Heyy yaşasın.)) ne çok takıntıdaşım varmış.. sevgiler yaşam çiçeklerim.) iyi akşamlar  27.11.2007 19:31
 

Hastalık halinde bende... bazen evden çıkamıyorum... Çocukları da kendim yaptım.. Güzel bir yazıydı.. yalnız olmadığımı görüyorum:).. Esen kal

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 27.11.2007 17:58
Cevap :
KIzımla ben yarışıyoruz....) bir kaç kez eve dönüyoruz...) gerçi benim bir iki sabıkam var... kapıyı kilitlememe, kapıda anahtar bırakma, ocakta çaydanlık unutma....) ah ah..sevgiler Serap hanım:)yalnız değilsin.  27.11.2007 18:19
 

Bende kendimi takıntılı sanırdım. Satırlarınızı okuyunca bir rahatladım ki sormayın. Sevinerek söylüyorum, siz benden birkaç gömlek daha ilerdesiniz! Takıntısız günler için el ele mi versek acaba?

Melek Koç 
 27.11.2007 15:43
Cevap :
İşte iken bir ambulans yada itfaiye sesi duyunca yazdığım senaryoları söylemiyeceğim.)) sevgiler..  27.11.2007 18:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster