Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
826
 

İtiraz ediyorum

İtiraz ediyorum
 

Bugün, ATV kanalında izlediğim bir programın adı bu.. evin içinde ortalıklarda gezinirken gözüme çarptı..oturttu beni. Mahkeme salonu kurulmuş adeta.. yargılananlar var.. jüri var..mahkemeyi izleyenler var..Asuman Dabak'ın yönettiği bir mahkeme İtirazım Var..

Bugün sanık sandalyesine, şişman bir bayan arkadaşımızı dikmişler..diğer tarafta bakımlı temiz yüzüne bakılabilir bir erkek arkadaşımız..Kaç yıllık evli olduklarını kaçırdım, erkek karısını şişman oldugu için tek etmiş..Evli oldugu zaman o halde degilmişti bayan arkadaşımız..sanırım dogum yaptıktan sonra kilo sorunu olmaya başlamış..Şişman oldugu için aşkları bitmiş.

Konu bu..Sanık sandalyesinde o bayanın yerinde olmak istemezdim dogrusu. yazık, yerin dibine sokup sokup çıkarttılar çaresiz kadını..Kadın panik, şaşkın bir hale gelmiş kendisine yöneltilen suçlamalardan.Sanırsınız adam öldürmüş..öyle bir ifade var yüzünde.

Eğer ilişkiniz artık yolunda gitmiyorsa, erkeginizin gözü dışarı kayıyorsa, artık size bütün ilgi ve alakasını yitirmişse...dogumdan sonraki kilolarınızı veremediyseniz.. veya birşekilde kilo almaya başladıysanız..artık ağzınızla kuş tutsanız o kocaya yaranamazsınız..Çünkü size olan saygısını yitirmiştir..Neden mi?E şişmanladınız.. çirkinleştiniz.. yanına yakışmıyorsunuz artık..sizi koluna takıp gezemez, yemekli toplantılara götürüp ''Eşim''diyerek takdim edemez..Utanır sizden.

''İtirazım Var''adlı mahkeme salonunda bulunan herkes..ayakta bir suçlu gibi dikilen kadını haksız buldu..başta Asuman Dabak olmak üzere..Kadını öyle bir hale soktular ki, kadın neredeyse yemek yemekten başka hiçbir işe yaramayan lüzumsuz bir insan..Eger şişmanlamasaydı tüm bunlar olmayacaktı.Erkek evine baglı kalacaktı öyle mi?Ama olmamış işte, zayıflayamamış..kendini öldürsün mü?

Bir kadın ancak bu kadar aşagılanabilir eşi tarafından..hem de milyonların önünde.. eger bir sorun varsa kendi aranızda halledersin, veya boşarsın..ama bu kadar insanın içinde küçük düşürmeye hakkınız yok..

Hem Asuman Dabak'ı, hem jüriyi..hem de kendisini eşinden üstün gören, yanına yakıştırmayan, şişman oldugu için karısını terk eden erkegi.. çok kınadım.

Bazı erkekler niçin kadınını ezmekten, küçük düşürmekten zevk alır..hangi duyguyu tatmin eder bu davranış?Üstelik mahkeme salonunda psikolog da yoktu..Şişman olmakla suçlanan kadın bir ara ''Çok üzerime gelirseniz intihar ederim''dedi..

Böyle birşey olursa suçlu kim olur acaba?..Bu çok hassas bir konudur..Uluorta yaşanmaması gerekir..Çiftler arasında halledilebilir..ben'ce..

sevgi'yle

resim;www.trt.net.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

lütfen böyle programların kalknması için elimizden gelen ne varsa yapalım .sen kimsin aile içinde olan herşeyi ortalıkta anlatıryorsun .Sinir oluyorum böyle insanlara aile mahremiyeti kalmamış gibi herşey ortada ne kadar ayıp bu aile olaylarını ortalıkta anlatanlar acaba çocuklarından utanmıyorlar.Yazmış olduğunuz bu programı çok az seyrettim acaayip sinir oldum kadınlarımıza şunu söylerim böyle programlara malzeme olmayın.bu konu hakkındaki yazınızıda yürkten destekliyorum kendizi iyi bakın sağlıcakla kalın.

Havva 
 09.03.2007 12:41
Cevap :
Bir blogcu arkadaşımızın dediğine göre tüm bunlar düzmece imiş..yani para karşılığında yapılan şeyler..hadi öyle diyelim..yine de ben bir kadın olarak para karşılığında kendimi aşagılatmam arkadaşım..ne öyle..ne böyle..teşekkürler güzel paylaşımın için..sevgilerimle.  09.03.2007 16:12
 

Merhaba, yazınızın duyarlılığı çok güzel, ancak ben onların evli veya çift olduklarına inanmıyorum. Bir TV programında, yapımcının biri de, sunucunun sıkıştırması üzerine bunların kurmaca olduğunu kabul etmişti. Tespitleriniz güzel ama izledikleriniz hayal...

Erkut Aydın 
 08.03.2007 9:20
Cevap :
İnşallah dediğiniz gibidir..Çünkü hiç bir erkek,kadınını bu şekilde aşagılamamalı milyonların önünde..Teşekkürler paylaşımınız için..selamlar..  08.03.2007 14:54
 

hırsızın suçu yokmuş, hanım efendi bir de özür dileyip programdan gitseydi bari?

Serkan Dilek 
 07.03.2007 11:04
Cevap :
Haklısınız,bir özür dilemediği kalmıştı..bir kadının içine düştüğü en zor durumlardan bir tanesi kilo problemi..olmayınca olmuyor ne yazık ki..selamlar.  07.03.2007 12:21
 

Özellikle de televizyonlar yapıyor bunu. İnsan onuru için yaşadığını haykıranlar, birinin onuru peşinde koşarken kaç kişinin onurunu ezip geçiyorlar. Umurlarında mı? Sanmıyorum. Gelsin reytingler! Dur diyen de yok. Rtük uyaracaksa bu programlar için uyarsın. Şikayet gelmesini beklerlerse çok beklerler!

A y s a n c a 
 06.03.2007 20:28
Cevap :
Hiç iyi şeyler olmuyor Yusuf bey..insanlık kavramını degiştirdiler reyting ugruna,menfaatler ugruna.Saygılar..  06.03.2007 20:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 4719
Toplam mesaj
: 557
Ort. okunma sayısı
: 1377
Kayıt tarihi
: 29.10.06
 
 

"Ben; hiç yalnız kalmadım... Kalabalık bi ailede yere atılan yataklarda Yan yana, baş başa, el el..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster