Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Fevzi Gültuna (Cavıldak)

http://blog.milliyet.com.tr/fevzigultuna

11 Mart '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
468
 

İtirazım var

İtirazım var
 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Tansel Çölaşan, ADD Trabzon Şubesi Gençlik kolları tarafından Karadeniz Teknik Üniversitesi Osman Turan Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansta üniversite öğrencilerine gösterilere devam etme çağrısında bulunmuş ve gençlerden “sessiz duran halka öncülük yapmalarını, onlara her şeyi istemeyi ve direnmeyi öğretmelerini” istemiş. 

Çölaşan, Türkiye’nin ekonomik yönden geri kaldığı, dışa bağımlı hale getirildiği, Türkiye’nin İran yapılmağa çalışıldığını dile getirip; buna benzer konularda görüş belirttikten sonra bir soru üzerine öğrencilerin gösterilere devam etmesini istemiş ve şunları söylemiş: “Öğrenciler şunu bilsin, öğrenci en aktif kesimdir. Ve de henüz aile kurmadığı için, henüz çoluk çocuğu olmadığı için, işinden atılma korkusu olmadığı için en özgür yapıdır. Dolayısıyla üniversiteler işin aslında nirengi noktasıdır” diyerek konuşmasını sürdürüyor. Konuşmasının sonunda “Sizi durdurmak istiyorlar. Üstünüze gaz sıkıyorlar ama gaz sıkmalarına bakmayın devam edin” diyor. 

Sayın Tansel Hanım, Yıllarca hukukun üstünlüğünü savunarak en üst makamlarda görev yaptınız. Nasıl olurda gençlerin hukuk dışında hak aramalarını söyleyebilirsiniz. Hukukçu kimliğinizi bir tarafa bırakın. Bir anne olarak gençlerin sokakta kavga etmelerine nasıl gönlünüz razı olabilir. Yoksa Anadolu insanının, fakir fukaranın çocuklarının okuması neticesinde, bugüne kadar selamla, hatır gönül ilişkileri ile işe yerleştirdiğiniz çocuklarınıza iş alanı kalmadığından mı tekrar çocuklarımızı kavga ortamına çekmek istiyorsunuz. Yok artık; gençlerimiz bundan sonra, sizin ve sizin gibilerin oyununa gelmeyecek. Onlar okuyup gelişmiş ülke çocukları ile yarışacaklar, uğradıkları haksızlıklara karşı hukuk içinde mücadele edecekler. Sizin anlayacağınız bizim çocuklarımız artık kavga ortamında olmayacaklar. 

Sayın Tansel Hanım, Hükümetleri, mevcut yasaların eksikliklerini, beğenmediğiniz taraflarını velhasıl her şeyi eleştirebilirsiniz, hiçbir itirazımız olmaz. Ancak; çocuklarımızı sokağa, kavga ortamına çekmek isteyenlere itirazımız var. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 600
Kayıt tarihi
: 06.02.09
 
 

1957 Amasya' da doğdum.İlkokulu Amasya' da okudum. Ortaokul ve liseyi Sincan' da, yüksek okulu Samsu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster