Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
122
 

İyi gelmiyorsun…

Nefesim sıklaştı. Yüzüm ısınmaya başladı. Kollarım uyuşuyor koşarken. Arada sırada arkama baktığıma şahit olmak istemiyorum. Kendimden kaçış öyküsünün içindeki telaşlı kahramanım ben. Yağmur öncesi gri bulutlardan kaçış benimkisi. Ne gri severim, ne de ılık işte. Duman altı sevdalardan ve fikirlerden uzak yaşama hevesindeyim.

“Hakikat hakkında bir şey bilmek ile hakikati bilmek aynı şey değildir. Hakikat hakkında bir şey bilmek akla aittir. Hakikatı bilmek bilince aittir.” Osho ‘nun bilgeliğinden fışkıran bu cümlelerin tam da ortasında sıkışmışım, farkında bile değilmişim. Her şeyi biliyor olduğunu zannetmek hatasında geçiyor ömür. Zannetmek çukurundan dışarı çıkmak için debelenirken geçirdiğim zaman, tükettiğim hayatın farkında bile olmamışım.

Tüm sessizliğimle dinledim kendimi. Debelenmedim. Sessizlikte saklı olan cennetin içindeyim. Kırdım, döktüm kağıttan kulelerimi. Yalandan, temelsiz ne kadar düşünce varsa arındım hepsinden.

Üzerine kustuğum kendi pisliğinden tiksinme sakın. Hepsi bende biriktirdiklerin. İfrazatı tüketince rahatladım. Senden kurtulup arınan zihin ve ruhumla bir yolun başındayım. Hiç kimselere yaramam artık. Kendi ruhumu bir az önce soyunup olduğum yerde toprağa bıraktım. Bir adım ötede üzerime giyeceğim yenilik kılıfım ve yenilmezlik maskelerimle yola devam edeceğim.

Hakkında bir şeyler bilmiyorum artık aşk. Hakikati biliyorum. Anladım ve hiç bana göre değilmiş. Bu bana fazla ya da ben ona fazlayım bilemem ama bir daha bu kadar yok olmayacağım. Aklımdayken bana iyi gelmiyorsun. Ruhum zaten uzun zamandır ben de yaşamıyor. Terk ettim eskisini. Bir olmadığımız bir yerden, ben olmadığım bir yere taşındım.

Hoşçakal…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 156
Toplam yorum
: 85
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 233
Kayıt tarihi
: 22.08.15
 
 

Karşı kıyıdan kendi topraklarına geri dönmüş bir ailenin İstanbul'daki bolca edebiyat kokan evinde ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster