Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

AYFER AYTAÇ GAZETECİ YAZAR

http://blog.milliyet.com.tr/ayferaytac

25 Mart '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
677
 

İyi İnsandı

İyi İnsandı
 

Muhsin Yazıcıoğlu geride duru bir isim, pak bir nam bıraktı.


25 Mart Muhsin Yazıcıoğlu’nun fani dünyadan; yalanın – dolanın cirit attığı, prim yaptığı ortamdan hakikat ve adil âleme geçişinin 9. senesi olduğunu belirten gündür. (25 Mart 2009) elim bir helikopter kazası sonrası yaşama veda etmişti. Sevenleri kendisini hiç unutmadı, o gün bugün hüzünle andı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun artık aralarında olmamasına hayıflandı.

(Ölüm işte, sevenleri ayırması nedeniyle soğuk bilinir. Her ölüm gençtir denir, gelmesi istenmez. Zira sevenleri birbirine, ‘bu dünyada’ bir daha göstermez.) Bir gerçekte vardır ki Allah’tan geldik, Allah’a döneceğiz. Kim ne vakit ne şekil, elbet Allah bilir. İnsanoğlu zaman içinde nice değerleri unutur.

Muhsin Yazıcıoğlu’nu tanıyıp bilenlerin çoğu da kendisini çoktan unuttu. Lakin onu çok iyi anlayanlar, yaşamları süresince hiç unutan olmayacaklardır bundan eminim.

Bugün bana birileri “Rahmetliyi nasıl bilirsin, “deseler, cevabım: “Tam kafa dengimdi, adam gibi adam, olunması gerektiği gibi iyi bir insandı. 54 senelik ömrünün 40 yılını inandığı dava uğruna mücadele ederek, zorluklardan yılmayarak yaşadı. Bu dünyada yaşadığı her an helal olsun kendisine” derim, hiç düşünmeden…

Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehrimize geldiği dönemlerde, kendisiyle gazeteci olmam vesilesiyle sohbetlerim oldu. Anlattıklarını dinledim. Dinlediklerime inandım. İyi insan olmasına, gül çehresiyle gülümsemesine, bakışlarıyla sevgi dağıtmasına hayran kaldım. Dileğim odur ki Rabbi kendisini ebedi âlemde rahmetiyle kuşatsın.

Muhsin Yazıcıoğlu geride duru bir isim, pak bir nam bıraktı. Bundan öte güzellik olur mu, nur içinde yatsın…

Ya Rab! Şehitlerimizin şehadetlerini kabul eyle. Ailelerine sabırlar ihsan eyle. Her şeyin hayırlı olanını ancak Sen bilirsin, hakkımızda hayırlısını nasip eyle. Hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü razı eyle, inşallah ecmain. Âmin…

Ayfer AYTAÇ – ayferaytac.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 622
Toplam yorum
: 323
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 185
Kayıt tarihi
: 08.12.14
 
 

Gazeteci-yazar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster