Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1079
 

İyi ki benim Babamsın

İyi ki benim Babamsın
 

Bir babanın, evladından duyabileceği en güzel sözlerden biri, belki de birincisi bu olsa gerek: “<ı>Seni çok seviyorum, iyi ki benim babamsın.”


İlkokul birinci sınıf talebesi olan oğlum, uyku saati geldiği için biraz da gönülsüzce yatağına yattı. Çok sevdiği ve özellikle benden istediği üzere; ben de odasının ışığını söndürdükten sonra, masa lambamı yaktım ve ayakları ucunda, klavyenin başına geçtim. Benim yazı tıkırtılarımın eşliğinde uyumaya bayılıyor kendisi.


Bir beş dakika kadar geçti. Ben bu arada bilgisayarı açtım. Yazı notlarımı gözden geçirdim. Kaleme almayı düşündüğüm birkaç konu üzerinde beyin jimnastiği yapıp, hangisini yazacağıma karar vermeye çalışırken; o güzelim sesiyle derinden konuştu:


“<ı>Babacığım...


“<ı>Efendim Oğlum.”


“<ı>Sana bir şey söyleyebilir miyim Babacığım?


Sesimde ister istemez, bir sert ifade oluşmuştu bile. Uyumamak için süre uzatma taktiklerinden bir yenisi daha diye düşündüm ama yine de sabırla cevap vermeye çalıştım:


“<ı>Söyle Yavrum.”


“<ı>Seni çok seviyorum, iyi ki benim babamsın.”


İçim titredi. Yüreğimin, Toros yaylaları gibi ferahladığını ve fersah fersah genişlediğini hissettim. Sesimin titreyişine engel olamayarak, sevgi darbesine karşılık vermeye gayret ettim:


“<ı>Ben de seni çok seviyorum Yavrum. İyi ki sen de benim Oğlumsun.”


* * *


Bugün, birisi bana “<ı>sizce hayatta başarılı olmak ne demektir, insan ne zaman başarılı olmuş kabul edilebilir” babından bir soru yöneltmişti. Ve sorunun sahibine şu cevabı vermiştim:


İnsan, hayatta mutlu olabildiği ölçüde başarılı olmuş demektir. Mutlu bir baba, mutlu bir çocuk, mutlu bir anne, mutlu bir eş, öğrenci, çalışan, yönetici, sporcu, mutlu bir insan; aynı zamanda başarılıdır da.


Bana bu gece, daha aynı gecenin gündüzünde etmiş olduğum bu lafları sanki biliyormuşçasına, başarılı olduğumu hissettirdiğin için Tanrı ne muradın varsa versin be çocuk.


Başarılı bir çalışan, yönetici, kitap okuru, gurme, gezgin, müzisyen, blog yazarı olabildim mi bilemiyorum ama mutlu ve "başarılı" bir baba ve eş olduğumu bana, an be an hissettirenleri çok ama çok seviyorum. İyi ki varsınız.


“<ı>Ben de seni çok seviyorum Yavrum. İyi ki sen de benim Oğlumsun.”


Bu akan yaşlarım, mutluluk kulaçları attığın cennet göllerin, çağlayanlardan akıp gelen berrak suları olsun, olur mu fıstığım?


Ne yazacak konu bıraktın bende, ne konsantrasyon...Ama çok mutluyum. Asıl önemli olan da bu olsa gerek galiba, değil mi?@Geçen sene bugün "Bir Piyano, Bir Keman, Üç Beş de Fotoğraf Eskiden Kalan-2": http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=76326

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İçinde bulunduğumuz mutluluk denizinin alışkanlığından uyuşmuş ruhumuzun serin suları farketmesi bazen çok uzun zaman alır. Ancak ondan uzaklaştığımız zaman ya da onu kaybettiğimiz zaman farkına varırız değerlerimizin. Unuttuğumuz "seni seviyorum"ları ve "iyiki varsın" ları geçmiş zamanda arar dururuz çaresizce. Ne çocukluğumuzu yaşayabiliriz doyasıya, nede evladımızın ayak ucundaki babalığımızı. Erteler dururuz farkında olmamız gereken mutluluklarımızı. Bu yazınızla silkiniyor insanın ruhu. Mutluluk denizinin serin sularını hissediyor insan ruhunda. Ağzınıza ve kaleminize sağlık. Ayrıca mesajınızda belirttiğiniz gibi bu bloğu şu anda sağlığına kavuşan babama hediye etmeniz duygulandırdı beni. İyiki varsınız Aydın Bey. Sizi seviyoruz.

Metin Özkaya 
 22.11.2008 23:44
Cevap :
Çok teşekkür ederim Metin Bey Dostum. Naçizane hediyemi alıp-kabul ettiniz, onurlandırdınız beni. Eksik olmayınız. Sevgi ve selamlarımla.  24.11.2008 7:21
 

Dunya tatlisi bunlar, ikinizi de ne mutlu, Allah mutlulugunuzu huzurunuzu daim etsin. Kaan da bana " sen benim en sevdigim annemsin" dediginde ayni coskuyu yasadigimdan cok iyi anliyorum sevincinizi :) guzel duygular guzel yazi dogurmus yureginize saglik sizin de ilham perinizin de :)

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 21.11.2008 21:24
Cevap :
Çok teşekkür ederim Beyhan Hanım. Eksik olmayınız. Güzel isimli Kaan'ın da gözlerinden öpüyorum. Sevgi ve selamlarımla.  22.11.2008 13:46
 

Tüm konular önemini yitirdi biranda öyle değil mi Aydın bey.Yüreğiniz o an fethedildi.Ne kadar güzel kelimeler.Bir babanın çocuğundan duyması gereken güzel kelimeler.Sizin adınıza ben bile mutlu oldum burda.Karşılıksız bir sevgidir baba ile çocuk arasındaki sevgi.Ne mutlu size.Sevgilerimle...

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 19.11.2008 5:40
Cevap :
Sevgili Gülcek, değerli ve samimi paylaşımın için teşekkür ederim. Sevgilerimle.  19.11.2008 14:44
 

:)) iyi ki var onlar.. onlarsız bir hayat düşünülemez.. onlar bizim yaşam besinimiz.. suyumuz.. herşeyimiz.. sevdiklerinizle birlikte nice güzel günler.. sevgilerimle.

sema öztürk 
 18.11.2008 23:47
Cevap :
Çok teşekkür ederim Sevgili Yağmur Zamanı. Ne kadar da haklısınız. Aşkolsun.  19.11.2008 7:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 928
Toplam yorum
: 2451
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3571
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

İzmir'de yaşıyorum.    Çok uzun yıllar öncesinden başlayıp, hiç ara vermeden bugünlere kada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster