Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
184
 

İyi ki Erdoğan Var!

“Sayın Erdoğan'ın kendi gayretleriyle gerçekleştirdiği seçim çalışmaları ve mitinglerini bugünden itibaren bıraktığı düşünülürse, bakanların paket ve seri programları dışında başka bir mücadele olmayacağı şüphesiz.” Ne yazık ki!
 
Bir mekanizma düşünün ki, basın ve medya gücü, büyük bütçeler ile tüm imkanlar seferber edilerek destek verilmesine rağmen ortada gözle görülür bir kazanım hala yok malesef?
 
İlçelerde ve yerel yönetimlerde gündemi belirleyen “engelliler haftası, yaşlılar haftası veya kadınlar günü” gibi günlerle ilişkilenen programlar dışında, seçim stratejisi veya seçime yönelik elle tutulur-gözle görülür bir hizmet gören var mı?
 
“Mevcut adaylar ile teşkilat ve mülki idare arasında uyumsuz bir çalışma algısı var toplumda!!”

İttifak ise desteklerini seçim sonrasına adapte etmiş gibi hissettiriyor.. Seçim kazanılırsa eğer, birlikte şöyle yaparız-böyle yaparız gibi söylemler üzerinden öteleme görülüyor.
 
Algı yönetimini koordine edebilecek profesyonel bir ekip neden hala yok?
Dış politikanın, iç politika etkisini en aza indirmek için algı ve olgu yönetimi şart. Fakat devlette algı yönetimini bilen kimse yok. Ya da bilmemezlikten geliniyor...
 “Mücadele, sadece ilçelerin kendi imkanlarıyla sürdürdüğü Ak Noktalarda var.” (Gönülden çalışan teşkilat neferlerine selam olsun).
 
"En büyük risk Meclis üyesi listelerinin oluşumunda." 
Seçim manifestosu son derece başarılı bile olsa, seçim bölgelerinde bazı Meclis üyelerine yönelik kırgınlıklar var. Özellikle de seçim bölgesine bir kez olsun gitmemiş, insanların telefonlarına çıkmamış, önceleri görev alamadığı için teşkilatını kötülemiş ve teşkilata uğramamış, kendisine başvuran insanların problemlerine çare üretmemiş Meclis üyelerine öfke var. 
 
“Gönülleri alınmalı ve hakları ödenmeli.”
Gönülleri kırılırcasına dışlanarak partideki görevinden istifa ettirilen, aday adaylığı sürecinde hakları elinden alınan, gerçek dava şuurunu şiar edinenleri de yerel yönetimler ve devlet mekanizmasında görevlendirerek mükafatlandırılmalı.
 
“Tarihe bakılınca; hırs, ihtiras, kıskançlık, kibir ve dava arkadaşının geleceği ile oynamak gibi kötü hasetler, koca imparatorlukların bile çökmesine sebep olmuştur.”
 
Üzülerek görüyoruz ki; toplum hala ne için oy kullandığının önemini anlamış değil. Aksine bunu en iyi bilen FETÖ, onun hain destekçileri olan ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve maşaları ne yazıkki! 
 
Yarınlarımızın teminatı olan gelecek nesil çocuklarımız için, milletçe ve toplumca huzur için...
Ülkemizin bekasını ve refahını bozmak isteyenlere, oy kullanırken hassasiyet penceresinden bakarak fırsat vermemeliyiz. 
 
“Allah Sayın Erdoğan’ı ve devletimizin sistemsel mekanizmasını başımızdan eksik etmesin." dostlar.
 
Mutlu Pazarlar
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 240
Kayıt tarihi
: 19.11.17
 
 

..... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster