Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Kasım '11

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
280
 

İyi ki Kamer Genç o ilişkiyi yaşamış..

İyi ki Kamer Genç o ilişkiyi yaşamış..
 

Televizyon kanallarında haber, dizi ve belgesel programları kadar magazin programları da önem taşımakta dır, zira her program hayata dair akışlarımızdır, enlem ve boylamlarımızdır.

Programlara dair kalite analizi yapmayacağım, görecelidir çünkü. Toplumun bir geneli İzzet Yıldızhan ve Nihat Doğan'ın escort kızlarla geçen maceralarıyla ilgilenirken, bir bölümü iki türkücüyü tanımaz bile.

Seda Sayan, yıllar önce Kamer Genç'in özel yaşamıyla ilgili kapanan bir konuyu sanki çok gerekli ve önemli bir konuymuş gibi Genç'in eski sevgilisini konuk ederek, mışlı geçmiş olayı programına taşımıştı geçen hafta biliyorsunuz.

Sadece Kamer Genç olayında değil, benzer olaylarda da suçlanan hep erkekler, mağdur olanlar da hep bayanlar oluyor nedense. Kadınların çoğu, ilişkilerin sona erdiğinde hep kandırıldıklarından söz ederek, erkekleri suçlarlar.

Allah aşkına, kadınların beyinsel hormonlarında bir eksiklik mi var ki, kandırıldıklarından söz ediyorlar? İlişki durumunda herşey iyi güzel, ilişki bitiminden sonra kandırılmış oluyorlar.

Neyse, esas konumuza dönelim biz.

Kamer Genç'in eski sevgilisi, Genç'in sünnetsiz olduğundan söz etmiş vurgulaya vurgulaya..

Konunun programa taşınıp tartışılmasının uygun olup olmadığını eleştirmeyeceğim etbette, dedim ya görecelidir. Bu tür programlar ilginiz çeker, az çeker veya çekmez..

Benim değineceğim konu sünnet konusu dur. İyi ki de Kamer Genç'in eski sevgilisi tarafından sünnet konusu telafüz edildi de ülkeyi kurtarmak için harekete geçildi, yoksa memleketin durumu fefkalade üzücü olmaya devam edecekti.

Magazin programlarında bilim adamları konuk alınarak sünnet olmanın veya olmamanın insan sağlığı açısından etkileri tartışılıyor.

Toplumu bilinçlendirmek adına iyi ki Kamer Genç böyle bir ilişki yaşamış, sevgilisi de önemli bir konuya parmak basmış..

Zaten toplum olarak hep yaşanan olaylar sonrasında dersler almıyor muyuz? Deprem olur, sel olur hep sonralarında önlemler ve kararlar almaz mıyız?

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2322
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster