Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Kasım '19

 
Kategori
Okul Öncesi
Okunma Sayısı
116
 

İyi ki Öğretmenim

Öncelikle bu sayfayı sık sık kullanan biri değilim, çok iyi bir yazar olduğumda sayılmaz sadece buraya birşeyler yazmayı seviyorum, duygu ve düşüncelerimi paylaşmak hoşuma gidiyor. Yazmayı seviyorum ama farkındayım ki  noktalama işaretlerini karıştırıyor hatalar yapıyorum. Olsun tek noksanım bu olsun beni de böyle kabul edin olmaz mı? 

Az önce fonda hafif klasik müzik eşliğinde sosyal medyada ki eski fotolarıma baktım. Anılar, dinleğim klasik müziğin etkisi olunca ortaya duygusal bir öğretmen çıktı.

Eski öğrencilerimle yaptığım çalışmalar, gezdiğimiz yerler, bana getirdikleri çiçekler, güzel gülümsemeleri en önemlisi benimle mutlu oluşları beni çok duygulandırdı. Gerçekten bu hayatta kalbe dokunan biri olmak ne kadar güzel bir hismiş. özellikle daha hayat tecrübeleri çok az olan 4 yaşında ki minik yüreklere dokunuyor olmak, bambaşka bir duygu. Belki velilerim veya çevremde ki insanlar bukadarını tahmin bile etmiyorlardır ama ben öğrencilerimle güzel bir bağ kuruyorum. kurumdan ayrıldığımda veya öğrencilerimi mezun ettiğimde  çok hüzünleniyorum. Özlüyorum hepsini merak edyorum acaba nerede ne yapıyorlar yeni öğretmenlerine alışabildiler mi diye dalıyorum uzaklara.. Bambaşka bir his çocuklarım onlar benim dedirten harika bir his.. iyi ki öğretmenim gerçekten emeğimizin karşılığını alamasak ta, bazı velilerimizin (hepsi dahil değil) haksız yargılamalarına veya öğretmenlerini önemsememelerine maruz kalsak ta, kurumların zorluklarına dayansak ta çocuklarla olmak büyük keyif. iyi ki dedirtten varlıklar. Öğretmenler günü yaklaşıyor ama lütfen öğretmenlerinizle bağlantıyı kopartmayın bir gün değil hep saygı ile anın ve hal hatır sorun. Ben güzel öğretmenler göremedim bu zamana kadar öyle olsaydı kesinlikle peşini bırakmazdım. Eğer çocuğunuza şevkatle yaklaşan öğretmeniniz varsa hiç bırakmayın bir öğretmenden anne ve babalara tavsiye. 

Meslektaşlarımın öğretmenliklerini her daim kutluyorum. sabrınızın, sevginizin, şevkatinizin, enerjinizin bitmeyeceği güzel yıllar diliyorum. sevgiler

ilhan Aydın, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çocuklar hata yapınca öğretmen düzeltir. Kırmadan dökmeden uyarılmak kabul edilebilir.

ilhan Aydın 
 18.11.2019 8:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 155
Kayıt tarihi
: 11.04.12
 
 

Anasınıfı Öğretmeniyim ve çocuk kitapları yazarıyım.  Gezmeyi, eğlenmeyi, fotoğraf çekmeyi, sohbe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster