Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
822
 

İyi ki varsın!

Şükretmesini bileceksin!

Bazen ne kadar çabalarsan çabala olmadığını olamayacağını kabulleneceksin. Yine de değdi onca emeğe diyebilecek kadar da yürekli olacaksın. Yaşananları yanına kar kaldığını; her şeyin bir öğrenim olduğunu düşüneceksin. Aşkı da nefreti de ; sevgiyi de özveriyi de tadacaksın en uç noktalarda! Eros'un oklarını saplarken cömert oldugu kadar; o oklar çıkarken bir o kadar da kayıtsız kaldığını göreceksin. Ve o acılarla olgunlaşacak ruhun!

Bir tane de olsa seni en az senin kadar iyi tanıyan dostun olacak mutlaka.Elini uzatacak en zor anında ve sevincini paylaşacak ağzı kulaklarında. Sevgilin de olacak elbette hem de sana hakettiğinden fazla değeri verecek biri. Kendini önemli hissettirecek; seni sen yapacak. Bazen dostun olacak; bazen ailenden biri; ama en mühimi hayatının tek anlamı; canın!!

Başarıların da olacak; yetersizliklerinde. Her yenilgide kendine haklı paylar cıkarmaya çalışacaksın ki çabuk kabullenebil ama ders almayı da unutmayacaksın. Aynı hatayı bir daha yapmamak üzere kendi kendine söz vereceksin. Kendine saygın olacak ve bu sözü tutacaksın. Tutamadığın yerde zaaflarım da var, evet; diyeceksin belki kendine kızarak...Yine de tekrarlamamak için çok çalışacaksın!!

Ailenin önemli bir yeri olacak hayatında.. Anne ve babanı arayıp soracak; gönüllerin hoş tutacaksın. Onlar olmasa ben de olmamın bilincinde yürüyeceksin yolunda.Kavga ettiler mi üzüleceksin; ara bulmaya çalışacaksın ve onları ne kadar cok sevdiğini anlayacaksın bir kez daha. Seni en az senin kadar düşündüklerini tekrar tekrar gördüğünde duygulanacaksın ve ağlayacaksın belki; ne kadar şanslıyım diye düşünerek.

Tüm bunlarla beslenecek ruhun; karakterin şekillenecek; olgunlaşacaksın!! Doğum günün gelip de çattığında ; bir rakam daha arttığını düşünmek yerine yaşının; o geçen yılın sana neler kattığını düşüneceksin.

İşte o zaman Sen Sensin!! İyi ki varsın; iyi ki dogdun...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

herşey çok kötüdür. varolmak için bir amacın kalmamış; mutluluğun tüm yolları tıkanmıştır. öyle şuursuzca dolaşıp durursun ortalıklarda. sanki bir filmin içinde yürür gibisindir sokaklarda. hiç bir omuz sana çarpmayacak; hiç bir kavga sana bulaşmayacak gibi hissedersin. televizyondan seyreder gibi seyredersin bir adamın bir adamı yok yere pataklamasını o an yanında da olsan. konuşacak bir insana muhtaç olduğun, tüm dostlarının kendi yollarına savrulmaya başladığı ve bunun daha başlangıç olduğunu düşündüğün günlerdir işte tam da... tutunamadığın herşey kadar aynı biri çıkar karşına... hiç susmadan anlatırsın herşeyini saatlerce, ısmarladığın bir kahvenin hatrına... bir dost, bir yarım bulduğunun farkına varmadan o an, hiç bir kelimeyi tartıp biçmeden konuşursun... dinler öylece, suskunca, anlar, sevecen gözlerle bakar sana... ama sen anlamazsın o an içinde birşeylerin oynadığını. daha sonra sayılarla anlatamadığın zamanın bir noktasında farkedersin hep onu düşündüğünü...

Ali Çetin 
 23.11.2008 23:53
 

aslında herşey ne kadar basit görünüyor di mi... Yazınızı çok sevdim.. Sevgiler

AMARİSSA 
 01.11.2008 19:58
 

Karaelmas Şehri Zonguldak'tan selamlar.Zonguldaklı bir blog yazarı olarak Milliyet Blogda yazı yazmanız bir Zonguldaklı olarak beni mutlu etti.Kaleminize sağlık diyor.Deneme yazınızı beğendiğimi ifade etmek istiyorum.Zonguldak tan tamamen koptunuzmu yada halen Zonguldak tanmı yazıyorsunuz?

AHMET TÜTÜNCÜ 
 21.10.2008 21:00
Cevap :
Merhabalar, Ailem hala Zonguldakta yaşıyor. En fazla 3 ayda bir ben de ziyaret etmeye çalışıyorum. Yorumunuz için teşekkür edeim. Sevgiyle kalın:)  21.10.2008 22:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 605
Kayıt tarihi
: 16.10.08
 
 

1982 Zonguldak doğumluyum. İlk-orta ve lise ögrenimimi memleketimde tamamladıktan sonra , üniversite..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster