Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Şubat '08

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
406
 

İyi ki varsın futbol...

İyi ki varsın futbol...
 

Son günlerde bir GSM şirketinin reklâmı ekranlarda boy gösteriyor.

Reklâmda birçok kişi, ünlü ünsüz hepsi… "İyi ki varsın futbol" diyorlar.

Aslında, çok haklılar. Bence de iyi ki futbol var. Eğer olmasaydı ne yapardık?

Bir an olmadığını düşünmeye çalışıyorum da… Birden karabasan basıyor. Çünkü düşünebiliyor musunuz geçim sıkıntısı hat safhada. Birçok insan açlık sınırında bir gelire sahip. Sağlık dersen, Allah'a emanet. Sokaklarında minicik çocuklar çöplerden beslenmeye çalışıyor. Hırsızlık, kapkaç almış yürümüş. Ülke terörün pençesinde kıvranmakta. Ülke üzerinde her gün… Senaryolar üretilmekte. Parçalanmış Türkiye haritaları her gün gazete sayfalarında görülmekte. Eğitim bitmiş.

Ülke nereden baksan dört yüz milyar dolar borç içinde. Yeraltı, yer üstü ne varsa…Hepsi satılmakta. Ermeni soykırımı tasarıları birbiri ardına, AB meclislerinden geçmekte. Bazıları Ermeni olmayı ön plana çıkarmakta. 301. maddenin kaldırılması her gün dayatılmakta.

Bir zamanlar kendine yeten yedi ülke içinde iken… Tarım ürünlerimiz bitirilmekte. Hayvancılık yok edilmekte. Gıda da bile dışa bağımlı olmuşuz. Hatta; haberleşmemiz bile yabancılarda. Bankacılıkta çoğunluk yine onlarda. Dahası…Futbolda bile oyuncuların, yarısından fazlası bile yabancı. Sen olmasaydın. Gördüğün gibi, birçok sorunla uğraşacaktık. Belki çok fazla mücadele etmemiz gerekecekti. Çok da yorulacaktık. Yıpranacaktık. Düşünecektik. Artık sen varsın. Başka şeye ihtiyacımız yok, sadece sen bize yetersin. Ne diyebiliriz ki?

İyi ki varsın futbol.

23–01–2008

Nusret KEBAPÇI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Basında çıkan bir değerlendirme yorumlarınıza sunulur. "Hüseyin Üzmez'i eleştirmek ve çirkin eylemini kınamak için, onun 14 yaşındaki bir çocuğa yaptıklarını görmek mi gerekir."

Mehmet Ali Başkurt 
 20.11.2008 23:32
 

Üstün özelliklerini tüm dünyanın yok sayamadığı bir liderin "insan yanını" gösteriyorum diyerek, büyük insanı en "insan yanı" olan özelliklerini yoksayarak tanıtmaya çalışmak, onu parçalamak değil de nedir? Paramparça edildiğini söyleyen Dündar, Mustafa Kemal'i hangi amaçla parçalamaya kalkmıştır? Yazınızda çok da güzel belirtmişsiniz Can Dündar'ın hangi amaca hizmet ettiğini. Kutluyorum sizi. Sevgiler...

Mehmet Ali Başkurt 
 20.11.2008 23:27
 

"...Hoşgörü, ''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' koskoca bir yalan. Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır,' diyen bir zihniyete gösterilemez. O, hoşgörü değil, boyun eğmek olur. Ben Atatürk'ünkurduğu Türkiye CUMHURİYET'i 'i vatandaşı olarak doğdum ve benim bir kız olarak bu koşullarda yaşamam, söz sahibi olmam için milyonlarca insan kanını akıttı. Koca bir tarihi, koca bir Atatürk'ü silmek nankörlüktür, kendini inkâr etmektir ve bunun hoş görüsü olmaz. Eylül'de Londra'ya üniversiteye gidiyorum. En büyük endişem dört sene sonra bu ülkeye dönemeyecek olmak. Beni temsil etmeyen bir yönetimin ülkeme vereceği zararların korkusuyla gidiyorum. Yeniköy'de oy vermeye şortla gittiğimde bana 'günah' diye laf atan o takkeli adama duyduğum nefret korkutuyor beni. Bence bu ipin kopması, bizim savrulmayı göze almamız gerek artık, çünkü Kurtuluş Savaşı da sarsmıştı. Sevgilerimle ... Serra Tansel. "

Mehmet Ali Başkurt 
 20.11.2008 23:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 207
Toplam yorum
: 111
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 389
Kayıt tarihi
: 07.07.06
 
 

Ben Ankara'da yaşayan kendi halinde okur yazar  bir öğretmenim...     ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster