Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '20

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
4
 

İyi Ki Varsın Mutluluk

 Hayatımızdan çokça şikayet ediyoruz değil mi? Özellikle son zamanlarda sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte herkesin hayatı gözler önüne serilmiş durumda. Özenilen hayatlar,imrenilen evler,yakışıklı erkekler,oldukça güzel kızlar.Kendini beğenmez oluyor insan,hayatını sevmiyor.

         Size kendimden örnek vermek istiyorum. Bende bazen hayatımdan şikayet ediyorum. Sahip olduklarımdan bazen, bazen de olamadıklarımdan.Sonra aklıma şu geliyor.Yaşıyorum.Sevdiklerim yanımda yaşıyorum hem de.Sahip olduklarımın değerini kaybettiğim zaman anlamak istemiyorum ben. Peki ya siz? Şimdi bu satırları okurken düşünmenizi istiyorum. Hayatta sizi en çok mutlu eden şey ne?Belki kiminiz yemek yerken çok mutlu oluyor,belki yeni yerlere gittiğimizde ya da bir anda sevdiğimiz şarkıya rastlayınca.Hepimiz farklı farklı bir çok şeyi yaparken keyif alıyoruz aslında.İnanın bana hayat o sosyal mecralarda gördüklerinize imrenip kendi yaşamınızdan dem vurmanız için çok kısa.  İlk olarak kendinizi sevin. Biliyorum çok klişe gelecek size ama gerçekten hepiniz çok  güzelsiniz. Sizi göremiyor olsam da biliyorum ki çok güzel gözler okuyor bu yazıyı.Gülümsediğinizde bu güzel gözlerinizin içi de gülüyor.O yüzden gülümsemeyi eksik etmeyin kendinizden.Mahrum bırakmayın o güzel gözlerinizi mutluluktan.Sonra sevdiklerinizi arayın.Evet tam da bu yazıyı okurken bırakın her şeyi ve arayın değer verdiklerinizi.Onları ne kadar çok  sevdiğinizi söyleyin.Bunu söyledikten sonra ruhunuz ferahlayacak mutlu olacak hatta.Sonra şöyle bir camı açın tüm oksijeni çekin içinize.Yaşamayı hissedin, var olduğunuzu hissedin.Arka fona da bir müzik yakışır değil mi?En sevdiğiniz şarkıyı açın şöyle hareketli içinizi kıpır kıpır edecek bir parça olsun bu.Hatta bana da tavsiye etmenizi çok isterim.Sonra şöyle bir atın kendinizi yatağa ve şunu düşünün.O imrendiğiniz hayatlar vardır emin olun hiçbir şey göründüğü kadar mükemmel değil şu hayatta.Evet bizim de hayatımız mükemmel değil.Ama sahip olduğumuz mutluluklara tutunabilirsek eğer yaşamanın,bu hayatta olmanın hakkını vermez miyiz sizce?

         Aslında mutlu olmak çok basitmiş değil mi? Şunu unutmayın: Siz bu hayata gelecek kadar değerlisiniz,yaşayacak kadar değerlisiniz,mutlu olacak kadar değerlisiniz.O zaman iyi ki varsın mutluluk,iyi ki varsınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 55
Kayıt tarihi
: 16.12.19
 
 

Zaman su gibi akıp giderken yaşadıklarımın bana kattığı duygu ve düşünceleri kalıcı hale gelmesi iç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster