Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Temmuz '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
363
 

İyi ki varsın

İyi ki varsın
 

İmparatorluğun çöküşü gibi miydi yoksa küçücük kalbin hem burukluk hem de tatlı bir heyecanla çarpması mı. 9 yaşındaydım kardeşim dünyaya geldiği zaman. Aralarında bizim kadar yaş farkı olanlar bilir daha çabuk büyümeli daha çabuk olgunlaşmalısınızdır. Ama ben hiç şikayet etmedim bundan. Doğumgünleri, küçük kazalar, şakalar, mutluluklar bazen ise beraber çıkılan hayat yolculuğunda karşılaşılan hayal kırıklıkları... Hep beraberdik.

Senle ben abla olmayı, erkek olmayı, futbol taraftarı olmayı, sakin olmayı , sabırlı olmayı, güvenmeyi ve hepsinden de önemlisi paylaşmayı öğrendim. Kardeşi olmayan kuzenimin bizi kıskanıp hatta gıpta ederek ağlamamasına o zamanlar bir anlam verememiştim. Oysa ki şuan herşey çok daha anlamlı. Paylaşmak bitmiyor aksine yıllar geçtikçe artıyor. Aklıma gelen en komik hatıralar ise hangimiz kapıyı açıcak yarışı yaparken senin kulağını sehpaya çarpman, büyük bir başarıyla kulağını, parmağını arabanın kapısına sıkıştırmış olman. Şüpheleniyorum senin kulak ile ilgili bir sorunun var galiba. Çantanı serviste ve restaurantta unutman. Sakızını tavana atıp çıkan sıvayı anneme aaa boya dökülmüş olarak kamufle etmemiz. Benim senin payına düşen çikolataları da yemem. Senin ilkokulda bir türlü kapı yazmayı öğrenememen ve annemin dahihane bir fikirle evdeki oda kapılarına kapı yazısını asması.

Seni biraz fazla şımarttığımın fazla koruduğumun farkındayım ama içgüdüsel bir durum bu. Sanırım bu yaş farkı bulunan kardeşlik ilişkilerinin temel kuralı. Bir taraf hep daha önce olgunlaşmalı, koruyucu olmalı, öbür taraf ise daha vurdumduymaz ve hep evin küçük kardeşi kalmalı.

Hep kendi payıma düşenlerden bahsettim ya ablası olan erkekler. Onlar kadınları tanımaya çok erken başlarlar ve bu süreçte iyi gözlem yapabilenler ilişkilerinde başarıya ulaşabilenlerdir. Onlar kadınları beklemeyi, kapris çekmeyi ve duygusal paylaşımları bilirler. Bu yüzden sen şanslı azınlıktansın benim canım kardeşim.
İyi ki varsın ve iyi ki benim kardeşimsin.

Tuğba

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3065
Kayıt tarihi
: 04.07.07
 
 

1979 İstanbul'da doğdum ve İstanbul'dan hiç ayrılmadım. Aslında yaşadıklarımı paylaşmak adına biraz ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster