Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mayıs '18

 
Kategori
Parti
Okunma Sayısı
39
 

İyi parti

İyi parti
 

salih arıkan


İyi parti seçim beyannamesinde engelliler unutuldu. Bu gün haberleri dinledim acaba iyi parti engellilerle ilgili bir madde koymuş mu ne gezer. Sonra beyannameyi okudum engellilerle ilgili kapsamlı bir eylem planı yok.

Ey engelli seçmenler. Sizi beyannamelerine dahi almayanları sizde sandıkta unutun. Gaziantep millet vekil adayı bir engelli arkadaş var. Açıklamaları afakî. Engellilerle ilgili dişe dokunur bir şey söyleyemiyor. Engellilere iş vermekten bahsediyor. Engelliler işsizmiş. Şunu dese hak veririm. Özel ve kamuda tüm engelli kadroları doldurulsun. Bende evet doldurulsun derim. Ama ne demişler eskiler. Yiğidi öldür ama hakkını yeme. 2002 öncesi 5500 civarında kamu görevlisi vardı. Şimdi 53000 memur ve 7+8 bin işçi var. Atmış binden fazla arkadaşımız kamu görevlisi olmuş. Daha çok olsun mu evet ama arkadaşlarımızın hakkını yemeyelim. Daha çok arkadaşımızda kamu görevlisi olacak. Ak parti döneminde engellilerle ilgili çok hizmetler oldu.

Sorunlar var mı elbette nasıl sorun var. eee  hepimiz para kazanıyoruz. Evet. Artık tüm tatil beldelerinin erişilebilir olmasını istiyoruz. Beni bilirsiniz ben tespitlerimi her zaman yazıyorum. Ama yapılan hizmetleri görmezden gelmek hoş olmaz. İş sağlık sosyal hizmetler bakım üç aylıklar destek eğitimleri ortez ve protezler. Daha uzar gider.

Seçim beyannamelerini ve partilerin engellilerle ilgili propagandalarını takip ediyorum. Ne diyor iyi parti güçsüz ve korunmaya muhtaçlar devletin güvencesinde meseleye bakışı hiçte hak temelli değil. Biz önce hak temelli bir bakış açısıyla engellilere bakalım.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1006
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 57
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster