Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '16

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
1689
 

İyi şans için bir Nepal Tantra Totemi

İyi şans için bir Nepal Tantra Totemi
 

İYİ ŞANS İÇİN BİR NEPAL TANTRA TOTEMİ


Umarım tüm güzel enerjiler etrafımızda olur. İlk önce bir dilek tutun.
 
YAŞAM İÇİN ÖNERİLER
 
Kepekli pirinçten çok ye. İnsanlara beklediklerinden daha çok şey ver ve bunu zevk alarak yap. En sevdiğin şiiri ezberle. Dinlediğin her şeye inanma, sahip olduğun her şeyi harcama ve istediğin kadar uyuma. 
 
Seni seviyorum dediğinde cidden söyle. Üzgünüm dediğinde, o kişinin gözlerinin içine bak. 
Evlenmeden önce en az 6 ay nişanlı kal. İlk bakışta aşka inan. Başkalarının düşleriyle asla alay etme. Tutkuyla ve derinden sev. Sonradan yara alabilirsin belki, ama hayatı komple yaşamanın tek yolu budur.  
 
Anlaşmazlık durumların da dürüst ol. Kimseyi kırma, hakaret etme. İnsanları akrabalarına göre yargılama. Yavaş konuş, ama hızlı düşün. Biri sana, yanıt vermek istemediğin bir soru yöneltirse gülümse ve en büyük aşkın ve en büyük başarıların daha büyük riskleri olduğunu hatırla. Anneni ara. Biri hapşırdığında çok yaşa de. Kaybettiğinde ders al.  
 
ÜÇ S'yi unutma. 
Kendine Saygı 
Başkalarına Saygı 
Her şeyde Sorumluluk.  
 
Küçük bir anlaşmazlığın büyük bir arkadaşlığı bozmasına izin verme. Hata yaptığını farkettiğinde onu hemen düzelt. Telefona cevap verirken gülümse. Seni arayan kişi bunu sesinden anlayacaktır. Konuşmaktan sohbetten hoşlanan bir kadın/erkekle evlen. Yaşlandığınızda konuşma yeteneğiniz her şeyden daha önemli olacak. Biraz yalnız kal.
Değişikliklere kucak aç ama değerlerini yitirme. Suskunluğun bazen en iyi yanıt olduğunu unutma. Daha çok kitap oku, daha az televizyon seyret. İyi ve saygın bir hayat sür. İleride yaşlandığında ve geçmişi hatırladığında bir kez daha nasıl zevk aldığını göreceksin.
Allah'a güven ama arabanı kilitle. Deveni bağla sonra tevekkül et. Evde sevgi dolu bir atmosfer önemlidir. Huzurlu ve uyumlu bir ortam yaratmak için elinden geleni yap. Sevdiklerinle anlaşmazlığa düştüğünde, o anki duruma önem ver.  Geçmişte çok yaşama. Satırlar arasını oku. Bildiklerini paylaş. Ölümsüzlüğü elde etmenin bir yoludur. 
Gezegenimize karşı nazik ol. Dua et. Dua da, ölçülemeyecek bir güç saklıdır. Sana sevgi gösterisinde bulunan birini engelleme. Başkalarının işine burnunu sokma. Onu öperken gözlerini kapatmayan bir kadın/erkeğe güvenme. Yılda bir kez hiç gitmediğin bir yere git.  Çok para kazanıyorsan eğer, hayattayken, başkalarına yardım et. Bu, Şansın sana verebileceği en büyük tatmindir. 
 
Unutma, istediklerini elde edememek, bazen büyük bir şanstır. Bütün kuralları öğren, sonra bazılarına uyma. İki insan arasındaki aşkın birbirine duydukları gereksinimden daha büyük olduğu ilişkinin en iyi ilişki olduğunu unutma.  Başarını elde etmek için vazgeçmek zorunda kaldığın şeylere bağlantılı olarak değerlendir. (TANTRA TOTEM/Tantra Hindistan)
 
BU İYİ ŞANS İÇİN BİR NEPAL TANTRA TOTEMİ. 
 
Bu Tantra Hindistan'dan Dünyayı 10 kez dolaşıp geldi :) Totem Tantra iyi şans için.
 
Dayatılmış bir yaşama karşı durmaktır yaşamak, özgür olmaktır. Özgürlük kavramını farklı yorumlamadan mücadele etmektir. İmkansız dediğin an da teslimiyet başlar ve ancak yakınır/dertleniriz. Yaşamak başını kaldırıp çevrene baktığın da güzellikleri görebilmek, yaratılış nedenini ve güzelliğini anladıysan, onunla empati kuruyorsan, ölümün de bir yaşam şekli olduğunu biliyorsan, işte budur diyebilmektir.
 
Ayrımcılık kötüdür. Kimse dünyaya gelirken seçim de bulunamaz. Her yaratılana saygılı olunmalı. Kardeşçe insanca yaşam asıl olandır. Güzel ve birleştirici olan her söz değerlidir.
Ruhunuzu dinlendirebildiğiniz dostlarınız olsun. Benim başvurduğum bir yöntemdir. Az insanla belki ama sık başvurulması gereken bir yöntem. İlla da özel zaman ayırmaya gerek olmayabilir. Plana, programa ihtiyaç yoktur. Kendiliğinden spontane gelişir. Hayat bu inişi de var, çıkışı da, kışı da var, baharıda. 
 
Çok iyi iyinin düşmanıdır genelde. Çok iyiyi elde edemeyebiliriz eldeki iyinin kıymetini bilmek gerekir. Bizlerin toz olan hayatı duman etmekte üstümüze yoktur. Kendini tanımak, kendini yorumlamak değildir. Kendine hakim olmaktır.
 
HÜLYA ÇAKICI

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 736
Toplam yorum
: 250
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 567
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster