Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '14

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

İyi ve Kötü

İyi ve Kötü
 

 

 
Çoğunlukla insan aklımızla büyük resmi göremeyiz ve yaşadığımız her olayı o baktığımız küçük parçada değerlendiririz. 

İyi ya da kötü, olan her ne ise, bizim o anki hayrımıza olup olmadığına bakar ve değerlendirmemizi o an için yaparız. 

O an bizi mutlu ediyorsa tamam bu bizim için çok iyi deriz. Ya da hiç istemediğimiz bir durum yaşıyorsak ve bu durum bizi zarara uğratıyorsa hiç olmasaydı keşke diye söyleniriz.

Oysa yaşadığımız bu olaylarda, insan aklımızın göremediği o kadar şey vardır ki.... Yaşam bir bütündür. O an olan her ne ise, mutlaka bizim için çok ciddi bir öğretmendir aslında.

Olaylara bu perspektiften baktığımızda, iyinin ve kötünün yer değiştirdiğini, hatta aslında iyi ve kötü diye bir şey olmadığını da görürüz  

Çoğunlukla da geçmişte kötü bir anısı olan olayı değerlendirirken ağzımızdan çıkan "iyi ki yaşamışım" sözünü bu yüzden sarf ederiz. İyi ki yaşamışsınızdır, çünkü şu an sizi güçlü kılan ciddi birer öğretmendi yaşadığınız olaylar.

Şu an kim bilir belki de maddi veya manevi bir sıkıntı, üzüntü içerisinde olabilirsiniz. Canınız son derece sıkkın olabilir. Bir başarısızlık yaşıyor olabilirsiniz. Hayata küsmüş olabilirsiniz.

Şimdi tekrar düşünün, şu an yaşadığınız tüm bu olaylar, ileride bütün içinde size hizmet edecek.

İlerideki mutluluğunuzun, rahatlığınızın temellerini atan bu olayları lütfen an içinde onurlandırın ve onlara teşekkür edin. 

Şu an sizi üzen bu olayları iyi ki yaşıyorsunuz, çünkü ilerde mutlu olacağınız olayların temellerini atıyorsunuz !

A.Nilgün Aktaş

Kişisel Gelişim Uzmanı

www.nilgunaktas.com

info@nilgunaktas.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dünyamızda,iyilik kötülüğe,doğruluk yanlışa ve güzellik de çirkinliğin makamına itibar etmez.Canlılığın ilk anlarından şimdiye kadar bu zıtlıklar birbiriyle savaş halindeler.Kimbilir belki de evrenin bir başka yerinde galaktik insan,ışıklı ve saydam varlıklar da vardır.Ve sadece sonsuzluğun iradesinden gelen vasıfların bir kısmıyla donanmıştırlar.Ve kötülük ve ondan doğanları bilmeyebilirler.Başarı,başarısızlık ve sıkıntıları da tanımıyor olabilirler.Sadece bu zıtlıkların hayırlı olanları insana serpiştirlimiş olsaydı o zaman mutsuzluk olmazdı ve mutluluğa da gerek duyulmazdı.Ateşle demlenen güneşin altında yer aslında bunun sırrını kulağımıza fısıldar,ama kulak başka seslere kendini tutar... Güzeldi!Elinize sağlık,sayın Aktaş.Selamlarımla.

Abbas Oğuz 
 16.01.2014 21:15
Cevap :
Ne güzel bir yorum böyle Abbas Bey çok teşekkürler. İçten sevgi ve selamlarımla, iyi akşamlar dilerim.   17.01.2014 19:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 559
Toplam yorum
: 1939
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 8195
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster