Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '18

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
68
 

İyileşme Çabasında Bu Kul

Hey Arkadaş!

Geriye dönüp baktığında arkanda güzel anılar kalmışsa, aferin sana. Ama geride sadece ayrılık acısı bırakmışsan, yazıklar olsun sana. Ömrün aramakla geçti en iyi dostunu. Bir kez olsun aynaya bakmadın, budala. Kendinden daha da iyi bir dost var. Kim diye sormana gerek yok. Alacağın yanıt: “benim”.                 

BENİ MERAK EDEN ARKADAŞLARA (varsa tabi) ÖZENLE (kimse o) DUYURULUR!

Ölmedim, yaşıyorum şimdilik. Eskisi gibi olmasa da yaşıyorum. Hala gülebiliyorum.
Özlemlerim çok herkes gibi. Kaybettiklerimi özlüyorum en çok da.
İyi-leşmeye çabalıyorum bu sıralar.

İyi olmak istiyorum sadece… Nasılsın diye soranlara iyiyim yalanını söylemeyeceğim bundan sonra. Çünkü ben her anlamda KÖTÜyüm. Hayat iyi olmayı bana lüks gördü. İyi değilim tabi. Ne iyi bir insan, ne iyi bir evlat, ne iyi bir dost, ne iyi bir hasta iyi bir taraftar, ne iyi bir aşık, ne iyi bir kul olabildim. Daha saymamı ister misiniz?  Çevremdekilere sorun yaratıyorum sadece.

Benim iyi niyetli arkadaşlarım benim için endişelenmeyin. Ben dağılır dağılır toparlanırım. Bu hep böyle oldu, ama ben sizin bildiğiniz eski Burcu değilim (kendime de yozlaştım sanırım) geçmiş günlerimi ve sizleri çok özlüyorum. Sizlere iyi olma sözü vermeyi çok isterdim inanın. 

İYİ İNSAN OLMANIN ANNESİ TEVAZU, BABASI CESARETTİR. Okuduğum bir kitapta bu lafı ilk kez duydum ve hoşuma gitti, keza facebook sayfamda arkadaşlarımla paylaştım ben de.

Pek tevazu sahibi değilsem de cesaretim vardır biraz. Demek ki ümit kesmemeliyim kendimden, hala iyi insan olabilirim, yaşasın.

Sibel Yılmaz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba arkadaşımO? Kaleminizle yeni tanıştım ve daim olsun. Boşverin zaman zaman hiç birimiz iyi değiliz. Kimse dört dörtlük değil ki??Bazen iyi bir eş olamıyoruz bazen iyi bir arkadaş, bazen iyi bir insan , bazen iyi bir kardeş olamıyoruz. Şöyle özetleyebilirim zaman ve mekan etken, şartlar etken, insan ilişkileri etken vs. vs. Mesela yüreğinizden döküleni paylaşan iyi bir kaleminiz var, iyi bir cesaretiniz, hatırı satılır açıksözlülüğünüz, iyi bir eleştirmen oluşunuz var. Çünkü kendini eleştirebilen az insan vardır. Eminim bir de iyi yüreğiniz vardır. Haber akışında görünce şöyle bir uğradım, umarım rahatsızlık vermedim,kaleminizle tanıştım gidiyorum. Memnun oldum efendim saygı ve sevgilerimle...

Sibel Yılmaz 
 13.05.2018 20:15
Cevap :
Yeni tanımanıza rağmen bendeki iyilikleri görebildiğiniz için çok teşekkür ederim.  14.05.2018 14:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 63
Kayıt tarihi
: 19.04.18
 
 

1980 Adana doğumluyum. 13 yaşında friedreich ataksisi hastası olduğum ortaya çıktı. İlköğrenimi A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster