Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '16

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
715
 

İyilik yap denize at

İyilik yap denize at
 

İYİLİK YAP DENİZE AT


İyilik et, denize at, balık bilmezse Hâlik bilir atasözünün anlamı; Yaptığın iyiliklerden karşılık bekleme; yaptığın iyilik boşa çıksa da kıymeti bilinmese de sen iyilik yapmaya devam et. Bunu Yüce Allah görür. Bu davranışından ötürü seni bu dünyada olmasa bile öbür dünyada mutlaka ödüllendirir.(1)

Mevlana ne güzel der; “Uğraşma boşuna. Seni ancak gördükleri ve duydukları kadar anlayacaklar. Gördükleri, ancak kendi anladıkları kadarı olacak.” Sen ne kadar çırpınırsan çırpın. Senin yaptığın güzellikleri tek anlayacak kainatı yaratan yüce rabbimiz olacak. Hani derler ya; İnsanlar için gözlerini feda etsen zaten kördü derler.

Hayatta daima gerçekleri savunTakdir eden olmasa bile vicdanına hesap vermekten kurtulursun.” Demiş Che Guevara. Hani filozofa sormuşlar mutluluğun sırrı nedir diye… ‘O da demiş ki; ‘mutluluğun sırrı geriye dönüp baktığınızda kendiniz ile gurur, mutluluk duyabileceğiniz şeyler varsa mutluluğun sırrına erişmişinizdir.

 

            KAYNAK

(1)  http://www.mumsema.org/atasozleri-ve-aciklamalari/61491-iyilik-et-denize-at-balik-bilmezse-halik-bilir-atasozunun-anlami.html

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 359
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 620
Kayıt tarihi
: 22.12.12
 
 

4 Aralık 1982'de Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde doğdu.Tavşanlı Fevzi paşa ilköğretim okulu,İmam h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster