Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '14

 
Kategori
İzmir
Okunma Sayısı
346
 

İzmir Belediyesi sesimi duydu ve müjdeli vaatlerde bulundu

İzmir Belediyesi sesimi duydu ve müjdeli vaatlerde bulundu
 

Aşık Veysel Parkı ve Buz Pateni...


İzmir Büyükşehir Belediyesinden (BB) şikâyetçi olan 7 Mayıs tarihli yazım hedefine ulaştı… Yetkililer ilgilendiler ve beni Bornova Âşık Veysel Parkındaki Buz Pateni tesisine davet ettiler.

Orada, 22 Mayıs Perşembe günü, tesis müdürü Ganime Hanım’la görüştük.

Ganime Hanım, kibar, çözüm arayışında ve hemşerilere hizmet etme aşkıyla dolu bir hanımefendi…

Öncelikle, benim şikâyetçi olduğum konuyu (karşılıksız kimlik alınması) çözümledik. Artık, kendisine anahtar teslim edilmeyenlerden kimlik istenmeyecek.

İlk uygulamayı gördüm… Danışma, daha derli toplu hale getirilmiş, oraya bir kayıt defteri konmuş (daha önce dosya içindeki kâğıtlara kaydediliyordu), güvenlikçilerin danışmadaki etkinliği azaltılmış.

x   x   x

Ganime Hanım’la yarım saate yakın görüştük… Müjdeli haberler ve vaatler verdi. İzmirli hemşerilerim için madde madde sıralıyorum:

1.      Tenis kortlarındaki şikâyetleri kökten çözmek ve buradan daha çok insanın yararlanması için, İzmir BB Spor Daire Başkanlığı, kortların ücretsiz olmasını gündeme getirmiş. Bu konudaki sıkıntı, girenin bir daha çıkmayabileceği endişesi… Buna çözüm olarak, kayıt sisteminin devam etmesini, en fazla 2 saat için izin verilmesini önerdim. Böylece herkes girip çıkacağı saati bilir.

2.      Ganime Hanım, Âşık Veysel alanındaki iki tenis kortuna ilave olarak, 2 tenis kortunun daha yapılmasını araştırdıklarını söyledi. Ayrıca, sıcak havalarda, gündüz kullanılamayan tesisleri gölgelendirebilecek bir sistemi devreye sokmaya çalıştıklarını ekledi.

3.      Benim ve bir başka tenis severin önerisi üzerine, bir “çalışma duvarı” yapılması için çalıştıklarını söyledi. Benim mütalaam: “Çalışma duvarı” her halûkarda ücretsiz olacağı ve duvarın herhangi bir kortu işgal etmemesi bakımından, kortların dışında bir yerde yapılması uygun olacaktır.

4.      Müdire Hanım, tenis kortlarından daha çok kişinin yararlanabilmesi için kursların ücretsiz yapılabileceğini, hatta kursa katılacaklara raket de sağlayabileceklerini söyledi.

x   x   x

Doğrusu bu kadarını hayal bile edemezdim. Tabii çok sevindim, çok memnun oldum. Ganime Hanım’a, bunlar gerçekleşirse çok büyük bir hizmete imza atılacağını, hemşerilerimizi müthiş teşvik edeceğini, teşekkürlerimle ifade ettim.

Âşık Veysel Parkı; Bayraklı ve Bornovalıların büyük ekseriyetinin yaya olarak gelip istifade edebilecekleri çok geniş bir alan…

Burası binlerce kişiye hizmet verebilecek bir mesire... Ayrıca alandaki yürüyüş ve bisiklet yolları, spor aletli sahalar, çocuk parkları, basketbol sahaları, halı saha ve bilhassa tenis kortları büyük bir nimet…

Daha önce yazdığım gibi, Âşık Veysel’e çok yakınım… Hemen her gün görüyorum.

Elbette gelişmeleri de yakından takip edip, hemşerilere duyurmaya çalışacağım.

İzmirli olmak, bu sakin ve güzel şehirde yaşamak insana coşku veriyor.

İnsan, Allah’a şükran ve minnet hisleriyle doluyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çabalarınızın sonuçlanması çok güzel. Bu insana mutluluk ve ileri ki işlerinde şevk verir...

hssensoz 
 27.05.2014 11:27
 

Değerli arkadaşım, Çabalarınıza tebrikler... Bir de hep beraber ses getirip Üçkuyular halkapınar tramvay işini bir yoluna koydurabilsek. Sevgi selamlar.

Şahin ÖZŞAHİN 
 26.05.2014 16:02
 

İzmir Belediyesi çalışanlarını kutlarım, sağ olunuz çabalarınız neticesini vermiş, ne güzel.Selam ve sevgiler, yolunuz açık olsun.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 26.05.2014 14:30
 

Belediyenin duyarlı davranması ve sizi davet edip sorunların çözümü için yüz yüze görüşmesi sevindirici. Hizmet için vatandaşa da kulak vermeli belediyeler...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 25.05.2014 23:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1417
Toplam yorum
: 4678
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1142
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Anadolu Üniversitesi, Uluslararası..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster