Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
706
 

İzmir’de büyük yas var

İzmir’de büyük yas var
 

Bu sabah Aksaray’dan İzmir’e acı bir haber gelmiş. İzmir’den Kapadokya’ya gezmeye giden ilköğretim öğrencilerinin otobüsü bir kum kamyonuyla çarpışmış ve 33 kişi ölmüş (1).

Her öğrenci bir aile, her aile birkaç aile demek, arkadaşlar, yakınlar, komşular. İzmir’de yüzlerce evde acı var, hüzün var, yas var. Dün akşam güle oynaya giden çocuklarını yolcu edip, haftasonu bitince biteceğini bildikleri özlemle evlerine dönen anneler, babalar, kardeşler, dedeler, anneanneler, babaanneler, amcalar, halalar, teyzeler, dayılar bugün ağlıyorlar.

Kapadokya’da kızının getireceği küçük hediyeyle mutlu olma hayalleri ile bekleyen anne bu haberle nasıl yıkılmıştır. Annenin babanın yaşamları bugün gelen haberle öyle bir değişmiştir ki, artık hiçbir şey eskisi gibi olamaz.

Daha ne kadar canımızı vereceğiz bu karayollarında? Otobüsün hızı kaçtı? Kamyonun hızı kaçtı? Uyuyan sürücü var mıydı? Yol nasıldı? Yanlış sollama yapan var mıydı? Araçlarda sorun var mıydı? Otobüste kaç kişi vardı? Her kazadan sonra bu soruları sorarız, trafik sorununu gündeme getiririz, sonra unuturuz.

Trafik düzenimizi kurmak için daha ne kadar bekleyeceğiz. Düzensiz trafiğe, bakımsız araçlara, kural tanımaz sürücülere, görevlerine yapmayan yöneticilere, yetersiz yollara ne zaman dur diyeceğiz. Ne zaman sokağa dökülüp, meydanlarda toplanacağız "Trafik rezaletine son" diye.

(1) Aksaray'da otobüs ile kamyon çarpıştı, 33 kişi öldü: http://www.milliyet.com.tr/2007/04/14/son/sontur04.asp

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sözcükler yetersiz kalır, onlar melek oldular başka ne diyeyim? Trafik canavarını ne vakit yok edeceğiz?

nilgun 
 14.04.2007 21:47
Cevap :
Keşke uzaklarda melekler olacaklarına, annelerinin kucaklarında melek olarak kalsalardı. O acı tanımlanamaz. Saygılarımla.  14.04.2007 21:56
 

inanın fotoğraflara bakmaya, haberin detaylarını dinlemeye yüreğim dayanmadı. Tam bir facia... Böyle bir durumun olması acı bir gerçek gerçekten.

adimadimoda 
 14.04.2007 21:23
Cevap :
Dediğiniz gibi tam bir facia. Ailelere başsağlığı diliyorum. Saygılarımla.  14.04.2007 21:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2366
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster