Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Aralık '08

 
Kategori
Genel Sağlık
Okunma Sayısı
7160
 

İzmir Eşrefpaşa Belediye Hastanesi

İzmir Eşrefpaşa Belediye Hastanesi
 

Bşhk. Yard. Op. Dr. ATASEL ATUN


Almanya'dan Türkiye'ye temelli dönüş yapmak isteyen, ama sağlık sistemimizin bozuk olduğunu düşündüğünden dönmeyen çok kişi tanıyorum. Ne yalan söyleyeyim daha düne kadar ben de öyle düşünüyordum. Hatta daha da ileri giderek "Hastanelerimize sağ giren hasta çıkar!" düşüncesine takıldığım da oluyordu.

2 ay önce nefes darlığı çekince Tepecik Göğüs Hastanesi Acil Servisi'ne gittim apar topar. Birkaç saatlik müdahale ile nefesim açıldı ama polikliniğe gitmem gerekiyordu ertesi gün. Bu hastanede gördüklerime şaşırdım. Hastanenin temizliği, çağdaşlığı hastaya gösterilen ilgi beni ülkem adına çok sevindirdi.

Ertesi gün polikliniğe gidemedim ve akşam daha da fena oldum. Bu sefer saat 23.00'den sabaha kadar Yeşilyurt Atatürk Araştırma ve Eğitim Hastanesi Acil Servisi'nde kaldım. Burada gördüğüm manzara beni daha da sevindirdi. Acil Servis, o kadar modern cihazlarla donatılmış, o kadar güzel yenilenmişti ki, hastalığımı unuttum, sevinç gözyaşları akıttım.

Bu hastanede poliklinikte de muayene oldum, çok iyi davrandılar. Her yer düzenli, tertemiz, modern cihazlar vs. Almanya'daki modern bir hastaneden hiçbir farkı yok. Sağlık güvencesi olmayana taahhütname imzalatıyorlar. Yeter ki kimliğin yanında olsun. Kimseyi almamazlık etmiyorlar. Herkese de aynı muamele.

Sabaha kadar kaldığım acil serviste bana çok iyi davrandılar. Genç doktorların nasıl bir ciddiyetle, vızır vızır çalıştıklarını görmeninin mutluluğunu yaşadım. Hemşireler, temizlik personeli, güvenlikçiler hepsi aynı titizlik ve ciddiyetle görev yapıyorlardı.

Poliklinikte beni hemen yatırmak istedi genç doktor. Ama bir hafta izin istedim, daha sonra da CHP'li İzmir Belediyesi yardımıyla Eşrefpaşa Belediye Hastanesine yattım. Karikatürist Mamut (Celal) arkadaşımın aracılığıyla. Ben kendim yine de gitmezdim. CHP'liler benden Belediye seçmlerinde oy vermemi filan da istemediler. Sadece insanî açıdan yaklaştılar olaya. Başta, benimle ilgilenen, hastaneye kadar özel arabayla beni götüren Hüseyin Bey olmak üzere tüm İzmir Belediyesi yetkililerine teşekkür ederim.

EŞREFPAŞA BELEDİYE HASTANESİ ve BAŞHEKİM YARDIMCISI OP. DR. ATASEL ATUN

Aslında "Belediye Hastanesi" denince insanın aklına böyle çağdaş, modern bir hastane gelmeyebilir. Şaşırdım kaldım. Hastane tümüyle methedilecek bir vaziyette. Bir yıl önce modernleştirmesi tamamlanmış. Odalarda buzdolapları ve plazma TV'ler var. Yataklar modern ve çok güzel. Çarşaf, nevresim takımları tertemiz.

Abi neler olmuş bizim sağlık sistemizde de ben uyumuş kalmışım. Gördüğüm 3 hastane de kusursuz ve çağdaş. Eşrefpaşa Belediye Hastanesi Başhekimi bir bayan. Prof. Dor HÜLYA GÜVEN. Kendisini görmedim. Ama yakışıklı başhekim yardımcısı Op. Dr. ATASEL ATUN'u şahsen tanıma imkânı buldum. Beni yönlendiren, her türlü ilgiyi gösteren aslan gibi bir genç doktor.

Sosyal güvencem yok, zira Bağ-Kur primlerimi ödeyemedim. Bu hastanede sosyal güvencesi olmayanlara da bakıyorlar. Ama benim durumum biraz kritik tabii. Prim borcumdan dolayı aktif Bağ-Kur üyesi görünümündeyim, yani sözde sosyal güvencem var. Ama Bağ-Kur'dan bir aspirin yardımı almadım şimdiye kadar. Bu konu da ayrı bir blog yazdıracak bana.

Op. Dr. ATASEL ATASUN hem ameliyalatlara giriyor, hem de yönetimde görevli. İşi zor tabii, zamanı az. Ama o yine de işini özveriyle yapıyor. Bana karşı güzel davranışlarını da minnetle anmak isterim.

Hastanenin koridorlarına bal dök, yala! O kadar temiz. Temizlik personeli güler yüzlü ve sempatik kimselerden seçilmiş. Hem de titizlikle çalışıyorlar.

Hemşireler derseniz, aynı ciddiyetle ve özveriyle çalışan kimseler. İnanın, böyle bir hastaneden taburcu olmak istemiyorsunuz.

Öğleden sonra ve akşamüstü olmak üzere 2 defa ziyaret saati var. Ziyaretçilere lüzumsuz baskı yok. yiyecek maddesi filan getirebiliyorlar hastalara. Zaten hastane yemekleri o kadar lezzetli ki, anlatamam. Tabii diyet hastası yemeği veriliyorsa lezzetten eksilme var. Tuzsuz muzsuz!..

Poliklinikler tertemiz, modern cihazlarla donatılmış, uzman doktorlar görevde. EŞrefpaşa belediye Hastanesi'ni bu duruma getirenlere şükran duygularımı sunuyorum. Şu andaki yöneticilerini ve doktorum sevgili Op. Dr. ATASEL ATUN başta olmak üzere hepsini kutluyorum.

Türkiye'mizde güzel şöyler de oluyor. Bunları görmezlikten gelemeyiz.

Sağlık sistemimizin gelişmekte olması da çok sevindirici tabii. Her şeyin başı sağlık!

Mustafa Mumcu, 18 Aralık 2008, 23:45

SAYIN EDİTÖR: Sadece doktorumun ismini en altlarda, ATSEL yazmışım, ATASEL olarak düzelttim. Lütfen bekletmeden yayına alır mısınız? MUTLU YILLAR dilerim sizlere de!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

seni kızdırmadan duramıyorum. Geleceğim yine açacağım senin ticari geçmişini; bas bas bağıracaksın. Sırf o yüzden(!) gelmiyorum vallahi. Tekrar geçmiş olsun.

melquiades 
 30.12.2008 17:13
Cevap :
Abiciğim sen şizofren filansın galiba! Hani TTN Forumlarda benim yazılarımla başa çıkamayınca ağlamaya başlamıştın ya! Hani Almanya'daki arkadaşını devreye sokup bana türlü iftiralar atttırmaya utanmamıştın ya! Ondan mı bahsediyorsun? O arkadaşın sonunda İzmir'de ağlayarak ellerimi öptü, özür diledi. Senin gibi karakteri zayıf bir kimsenin dolduruşuna gittiğini söyledi. Milliyet Blog'da aynı terbiyesizlikleri yapamazsın. Burası ciddi bir site ve editörler senin saçmalıklarına izin vermezler. Ne zaman akıllanacaksın? Caminin avlusuna bırakılan çocuk hikayemi hatırla ve haddini aşma! Senin geçmiş olsun dileklerine de pek aldırış etmiyorum. Samimi değilsin. İzmir'e yolun düşerse uğra da bir haddini bildireyim. Belki o zaman utanırsın.  31.12.2008 10:49
 

gena(1)yırtmışsın, geçmiş olsun. (1) Mustafa abinin yaşadığı bölgede "yine" kelimesi bu biçimiyle kullanılır. EİN (Editör için not)

melquiades 
 30.12.2008 14:12
Cevap :
Sen bir kere sözünde durmayan bir Namık Kemalli'sin! Hiçbir İzmir toplantısına gelmedin ama söz verdin! Evet yırttım. Ben sana bir miktar kına göndereyim de, yırtamadığımı öğrenince orana burana yak, iyi gelir! Hep sorgulamışsın, hep yazmak istemişsin ama 4 ayda 2 blog yazmışsın! Yazsana! Gücün mü yok? Forumlarda da yazmıyor sadece bulaşıyordun! Hiç değişmemişsin! Aman değişme, böyle daha sevimlisin! Yaz bir şeyler de sana yorum yazayım millet gülsün, sen ağla!:)) Buralardan kovulmadan önce sen de "gena" derdin galiba. Ben hayatımda "gena" demedim. Selamlar bulaşık deterjanı kardeşim benim.  30.12.2008 16:13
 

Saygıdeğer Ağabeyim İnan az önce öğrendim bugün taburcu olacağınızı oysa ayni şehirdeyiz acil şifalar dileklerimi o cana yakın yüzünüze söylemeyi isterdim. Lütfen beni bağışlayınız. Herşey gönlünüzce olsun sağlıklar,esenlikler diliyorum

Ersen Gürpınar 
 29.12.2008 22:19
Cevap :
Saygıdeğer Komutanım, şu yorumunuz bile insanı duygulandırmaya yetiyor, sağolun, varolun! Sizinle sempatik sohbetimizi unutmam, çok keyif aldım sizi tanımaktan. Yılbaşından sonra buyrun dükkana, bir fincanda kahvemi için, sohbet edelim. Toplantı yaptığımız yerdeyim. Saygı ve sevgiler.  30.12.2008 0:10
 

EVET TEKRAR GECMiS OLSUN..NE OLDU..? TAM iYiLESEMEDiNiZ Mi..? BEN MALUM BiRAZ GEC DUYDUM... BEN HALEN DUBAI/U.A.E. BULUNMAKTAYIM.. HERHALDE OCAK/2009 AYINDA TURKiYE`ye DONECEGiM... BURALARINDA TADI ve TUZU YOK..! EKONOMiK KRiZ BURAYIDA OLDUKCA ETKiLEDi.. VALLAHi BiZiM PARALARIMIZIN ODENMESi BiLE SUPHELi.. BAKALIM SONUC NE OLACAK..! SiZE TEKRAR GECMiS OLSUN DiLEKLERiMi SUNAR, KENDiNiZE iYi BAKMANIZI ve SiFALAR TEMENNi EDERiM... SEVGiLER ve SELAMLAR... NECIP KONI - DUBAI / U.A.E.

Necip Köni - Adana / TR 
 27.12.2008 6:54
Cevap :
Değerli kardeşim Necip KÖNİ, Esselamün aleyküm ve kefaal! Benim iyileşmeye niyetim var da, kalbim yorulmuş, beni bu hayat yolculuğunda daha fazla taşıyamayacakmış. Ben de hayatla daha fazla dalga geçmeye devam ederek bu kalbin taşıdığı yere kadar gitmeye kararlıyım. Aniden tökezler de irtibatı vedasız koparırsam herkes hakkını helal etsin lütfen! Saygı ve sevgilerimle.  29.12.2008 15:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3133
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster